Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Yeni Yılda Nasıl Bir Hayat Planladınız

  Yeni yılda bir şeyleri geride bırakırken 2020 ajandalarına da yenilikler eklediniz mi?

  Uzun bir dinlenme ve kendini keşfetme döneminden sonra, tam da layığıyla bir başlangıç olmasını umut ederek, başlıyorum klavyenin tuşları ile akıl-ruh-kalp denkleminden dile dökülenleri yazmaya…

  Şaka değil, cidden çok özlemişim ben, fikrimden geçenleri görünür kılmayı aslında..

  Efendim, malumunuz yeni başlangıçlar, yeni umutlar, yeni kabullenişler, yeni olmasa da eskilerle yaşama karışmalar falan derken bir yılı daha geride bıraktık

  Hem Ülkemizin hem Dünyanın genel yaşam koşulları itibariyle kolay şartlarda ve keyifli bir şekilde geçmediğini düşündüğüm bir yıldı 2019 yılı. İşin özü, yıllara bahane bulunmamalı fikrini savunan insanlardan olmakla birlikte, bazı evrelerin geçiş dönemlerinin oldukça sancılı olduğu, birikerek metal yorgunluğu yaratmış ve enerji emen olayların varlığını yoksaymanın da doğru olmadığı gerçeğiyle de yüzleşmenin şart olduğunun farkındayım ben.

  İyi dileklerimiz hem kendimiz hem ülkemiz için

  Tüm bu düşüncelerin yanında; ders aldıklarımız, farkına bile varmadıklarımız, sevindiklerimiz, üzüldüklerimiz, kaybettiklerimiz, kazandıklarımız, vazgeçtiklerimiz, direnişe geçtiklerimizle birlikte size ve hayatınıza anlam katmasını hayal ettiklerinizden konuşmaya, kişisel ajandalarımızdan çıkıp ülkemize yönelik beklentilere uzanan dileklere ve niyetlere odaklanalım derim ben. Siz ne dersiniz?

  Herşeyden önce akıl ve beden sağlığımızın yerinde olmasını dileyerek niyetlerimizi, dileklerimizi şekillendirelim istiyorum. İçimizde ılık ılık akan sevginin ruhumuzda boyut tanımadan gezinmesi ne şahane olur değil mi?.. Artık eşinizi, sevgilinizi, çocuklarınızı, kendinizi, hayvanları, doğayı, işinizi ve severken o sıcaklığı hissettiğiniz ne varsa hepsini hayal ederek yapın planlarınızı. Pek tabii ki hayatın ne kadar plan yapılırsa yapılsın muhteşem bir döngü ile devam ederek beklenmedik sürprizlerle bile bizi şaşırtmasını da olasılıklar içine alarak ufkumuzu şekillendirmenin keyfini de çıkartalım bir yandan.

  Her istediğimizin olmayacağı, ters köşe olduğumuz anlara ve olaylara da şahit olacağımız bu yılda, ne olursa olsun silkinip şöyle bir uzaktan bakmayı becerebilelim olanlara yeter

  Zira benim şu hayattan aldığım en önemli ders, dün akşam kendimden sonra en çok sevdiğim insana da söylediğim gibi; hayatı akışına bırakmanın ve suyun yolunu bulmasını izlemenin keyfini çıkarmak olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim . Ne yaparsanız yapın, neyi çok isterseniz isteyin o size iyilik ve güzellik getirmeyecekse olmuyor, ve ne sizin için sihir etkisi yaratacaksa emin olun sadece gerçekleşmek için zamanını kolluyor. 

  Tecrübeyle sabittir ki, hayıflanmadığınız, sabretmeyi becerdiğiniz ve inatlaşmadığınız sürece niyetinize uygun tüm hayaller bir bir gerçek oluyor aslında. Sonrasında ise, insan ancak o zaman dönüp bakıyor ne hayal ettiğine

  Sizleri duyamadığım ve fikirlerinize şahit olamadığım için ben benim bu seneki planlarımdan bahsedeyim istiyorum. İlk planım, yer değişikliği yapmak yönünde. Şehir içi ya da şehir dışı farketmez sadece yaşadığım ortamda ben kokacak bir alan oluşturmak niyetindeyim. Ardından hala almaya devam ettiğim eğitimleri olabildiği kadar çok sayıda insana dokunur hale getirecek platformlarda sunmak adına fikirler üretmeye devam etmek geliyor.

  Bir yuvanın sıcaklığı, bir evlat sahibi olmanın hazzı ve mutluluğu, pek tabii ki yurt içinde ve yurt dışında yeni yerler keşfetmek için zaman-koşul ayarlamalarının yapılması derken, gelecek yıl bugünlerde bu yazıyı okumak nasip olursa gerçekleşen hayallerimin huzurunu bir kahve fincan eşliğinde sevdiklerimle paylaşmayı umut eder halde buluyorum kendimi.

  Ben aşkla hayal kurarken hep kocaman bir zihinle giriyorum o büyülü dünyaya

  Siz de benim gibi bakıyorsanız bu duruma, bir de sınırsız ve sonsuz bir gücün varlığına inanıyorsanız, sizin dilinizde o gücün karşılığı neyse teslim olun nazikçe ona. Emin olun o büyük bir kuvvetle sizi sarıp sarmalayan düzenin baş oyuncusu olmamanız işten bile değil.

  Tüm insanlık için dileklerime gelsin şimdi de sıra

  Güzelliklere boğulduğumuz, dünyanın dengesini bozmadan, üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirerek, maddi ve manevi kaynakların çoktan aza doğru akan yolculuğunda elele, yüzyüze, fikir fikir kenetlenerek yol adığımız bir yıl diliyorum hepimize.

  Muhabbetle kalın dostlar. 2020 şans, başarı, sağlık, huzur, bereket ve nezaket sunsun her birimizin hayatına.

  Arsal Şen

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img