Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  10 Milyar Dolarlık Medikal Estetik Sektörü Buluşuyor

  Türkiye’nin İlk ve En Prestijli Fuarlarından Güzellik ve Bakım İstanbul, 17-20 Mart 2022 Tarihleri Arasında, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı – Rumeli Salonu’nda Gerçekleşecek.

   Sektörün amiral gemisi konumunda olan fuar yerli ve uluslararası markaları bir araya getirmenin yanı sıra kozmetik ve medikal cihaz ithalatının yüzde 90’ının gerçekleştiği bir ticaret köprüsü olma özelliği de taşıyor. 34.sü düzenlenecek fuar 200’den fazla katılımcı, 600’den fazla marka, 4 bini yabancı olmak üzere 30 ülkeden yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçi ve satın almacıya ev sahipliği yapacak.

  Son yıllarda medikal estetik uygulamalarında önemli atılımlar yapan Türkiye dünya beşinciliğine ve Avrupa birinciliğine yükseldi. Medikal estetik hem Türkiye’de hem dünyada, sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç haline geldi. Medikal Estetik sektörü dünyada 10 milyar dolar, Türkiye’de 100 milyon dolarlık bir pazar ve her sene yüzde 10 büyüyor. Özellikle İstanbul, medikal estetik için Avrupa’nın önde gelen merkezlerinden biri oldu. Bu kapsamda fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TG Expo Proje Direktörü Gökhan Büyükataman, “Güzellik ve Bakım Fuarı’nda medikal estetik bölümü önemli bir yer tutuyor.

  Dünya’da hızla büyüyen bir trendi işaret eden medikal estetik alanında Türkiye söz sahibi ülkeler arasında gösteriliyor. Medikal estetik pazarı tüm dünyada, yılda ortalama yüzde 10 büyüme gösterirken Çin, Brezilya ve Türkiye gibi ülkelerde büyümenin çok daha hızlı ivme kazandığını görüyoruz. Ülkemiz, bu alanda yapılan toplam işlem sayısı bakımından Dünya’da beşinci ve Avrupa’da birinci sırada yer alıyor. Bakıldığında, ciddi anlamda önem arz eden sektörde bir Türk kadını medikal estetiğe bir yılda toplam 400 bin TL harcama yapıyor” dedi. 

  YENİ ÜRÜN VE YENİ TEKNOLOJİLERİN BULUŞMA NOKTASI

  TG Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, Almanya, Fransa, İrlanda, ABD, İngiltere ve Güney Kore gibi ülkelerdeki markaların teknolojilerini ve en son trendlerini katılımcıların beğenisine sunacak. 

  B2B Alım Heyeti Programı kapsamında katılımcılar hedef ülkelerden gelen uluslararası satın alma heyetleri ile ikili iş görüşmesi yapma fırsatı bulacak. Başta Bağımsız Devletler Topluluğu, Balkan Ülkeleri, Kuzey Afrika, Kıbrıs, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nden olmak üzere sektör profesyonelleri bir araya gelecek.

  Yerli ve uluslararası birçok profesyonel kozmetik markasının buluşacağı ve yeni teknolojilerin sergileneceği Güzellik ve Bakım İstanbul Fuarı’nda dünya devi markaların yanı sıra yerli ve milli üretim güzellik cihazları da görücüye çıkacak. Ayrıca, saç, spa, wellness ve fitness ile ilgili en gelişmiş cihaz, teknoloji, ekipman ve yöntemlerin dört gün boyunca sergileneceği fuar, alanında uzman, yerli ve yabancı doktorları, plastik cerrahları, estetik ve güzellik uzmanlarını, dermatologları, kuaförleri, makyaj sanatçıları ve diğer sektör profesyonellerini de ağırlayacak.

  FUAR BOYUNCA ETKİNLİKLER GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAK

  Dört gün boyunca devam edecek fuarda birçok etkinlik de düzenlenecek. Fuarla eş zamanlı olarak kategorize edilmiş etkinlik   programında 15 oturum25 konuşmacı katılımı ile gerçekleşecek. Fuar boyunca sektör profesyonelleri dünyadaki güzellik trendlerini, yeni ürünleri, yöntemlerini anlatacak. Ayrıca katılımcılara bazı uygulamaları deneyimleme fırsatı da sunulacak.

  Ameliyatsız gençleşmenin ve yaşlanmayı engellemenin yöntemlerinin anlatıldığı, Anti Aging Academy”, güzellik içten gelir diyerek besinlerin cilt kalitesine etkisinin ele alındığı “All in Wellness”,  saç, topuz ve makyaj şovlarından, saç kesimi ve renklendirmeye, türban tasarım şovlarından microblading’e kadar en renkli şovlarla “Beauty on the Stage”, ünlü dermotologlarla  “Skin Care in the Spotlight”, alanında uzman kişilerden sınırlı sayıda katılımcıya uygulamalı eğitimlerin verileceği “Beauty Workshop” oturumları ve daha fazlası Güzellik ve Bakım Fuarı’nda olacak. Ayrıca ziyaretçilere bazı uygulamaları deneyimleme fırsatı da sunulacak.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img