Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  ÇGST Yaz Sanat Kampı Çanakkale’de Başlıyor!

  Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) 23-29 Haziran 2024 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesinde Yaz Sanat Kampı düzenliyor.

  Türkiye’nin “Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) uygarlık ve tiyatro tarihinin çok zengin olduğu topraklar üzerine kurulu Çanakkale’de çocuk ve gençlere özel ÇGST Yaz Sanat Kampı düzenliyor. Bu toprakların bıraktığı mirası anlamak, kavramak, yaşamak ve tiyatro tarihinebaşka bir pencereden bakmak amacıyla organize edilen ÇGST Yaz Sanat Kampı, 23-29 Haziran 2024 tarihlerindeÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşecek.

  İlk kampımız Truva 2021’i bitirirken kampın geleneksel olmasını dilemiştik, dileğimiz gerçek oldu. Dördüncü senemizdeyiz. Geçtiğimiz yaz artık her yıl kamp yapacağımızı bilmenin rahatlığıyla kamptan ayrılmıştık. Artık ÇGST YAZ SANAT KAMPLARI hem bizim hem de bizimle birlikte 4 senedirkamplayanÇSGT’lilerin gelenekleri arasınagirdi.

  7 gün 6 gece boyunca sürecek tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli ve uygulamalı ÇGST Yaz Sanat Kampı’na, 5- 18 yaşgrubu ve aileleri katılabilecek. Toplamda  60 çocuk ve bazılarının ebeveynleri de kampta bize eşlik edecekler.

  YAŞANTI ODAKLI SANAT ATÖLYELERİ

  Kamp içerikleri bu topraklarda doğmuş/ gelişmiş sanat anlayışlarını, tiyatro ve yan disiplinlerini merkezine alarak oluşturuldu. Sahne/ Oyunculuk, Müzik, Dans, Tasarım ve Aile Atölyeleri şeklinde beş farklı atölye kurgulandı. Mitler, Antik Yunan oyunları, Homeros Destanı, tanrılar, yarı tanrılar, sıra dışı karakterler bu kampta çocuklara eşlik edecek.

  4 yıllık kamp maceramızı özetlersek, disiplin, sıkı çalışma, sanatın her disiplinine uyum, bol eğlence, bol su, bol deniz, sağlıklı güzel yemekler, yeni arkadaşlıklar ve tabi ÇGST kardeşliği. Bir de her sene değişen kamp teması ve çalışılacak eser…

  Bu senenin teması “NEFES”. Her kampın duygusu bir diğerinden farklı oluyor; bu yaz kalbimizi hangi duygularla dolduracağımızı, hangi bilgilerin peşinden nasıl koşacağımızı, nasıl bir üreteceğimizi, heyecanla merakla bekliyoruz.

  KAMPIN SONUNDA PERFORMANS SERGİLEYECEKLER

  ÇGST Yaz Sanat Kampı tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli, uygulamalı bir maraton kamp. Disiplinler, gelenekler ve şehirler arası bir buluşma. Katılımcıların köklerini bulmasına ve belki de hayattaki yönünü tayin etmesine yardımcı olacak ÇGST Yaz Sanat Kampı, hem eğitmenlerin hem katılımcıların hayatlarında sadece bir anı olarak kalmayacak. Düne ve bugüne başka pencerelerden baktıracak kampın sonunda katılımcılar tüm öğrendiklerini kendi ifadeleriyle bir performansa dönüştürecek.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img