1 Haziran 2023

Soğuk Havalarda Güvenli Egzersiz Nasıl Olmalı?

Soğukta yapılan egzersizin, fizyolojik olarak daha stresli koşullar altında yapılan egzersiz olduğunu kaydeden uzmanlar, egzersiz yapmaya alışkın olmayanlar için soğuk havada egzersiz...
Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Emziren Annelerde Kanser Riski Daha Az!

  Anne sütü bebek için bir beslenme kaynağı olmasının yanında içerdiği biyolojik olarak aktif bileşenler sayesinde bebeğin hem bağışıklık sisteminin hem de bağırsak mikrobiyotasının gelişimine...

  Bahar Yorgunluğuna Dikkat!

  Bahar mevsiminde ruhsal ve bedensel etkilerle hayatı zorlaştıran “Bahar Yorgunluğu” nu hafifletmek için neler yapmak gerekiyor. LifeClub Sağlık Hizmetleri Aile Hekimi Uzm. Dr. Aslı...

  Penhaligon’s Ferahlatan Çiçeksi Kokusu Highgrove Bouquet ile Yazı Müjdeliyor

  1837’den bu yana etkileyici ve sıra dışı kokular üreten Penhaligon’s’ın Kral Charles’ın bahçesindeki çiçek ve bitkilerden esinle hayat bulan yepyeni çiçeksi kokusu Highgrove Bouquet, görkemli...

  Yaza Hazırlanırken Selülitlere Veda

  İleri teknoloji selülit tedavileri ile tüm kadınların kâbusu olan portakal kabuğu görünümünden kurtulun, daha pürüzsüz ve daha çekici bir siluete kavuşun. Gelişen teknoloji, modern çağa...

  Astrolojide Evler

  Astrolojide Evler Ve Etki Alanları Hakkında Neler Biliyoruz?

  Astrolojide Evler Ve Etki Alanları Hakkında Neler Biliyoruz?

  Gezegenler kişilerin nasıl motivasyon sağladığını ve içsel dürtülerini ifade ederken, gezegenin kişide can bulma hali de, burçlara göre değişmektedir.

  Astrolojideki evler ise, kişilerin deneyimlerinin hayatın hangi alanında ortaya çıktığını açıklamaktadır.

  Doğum haritaları yorumlanırken; yönetici gezegen, burç, açılar ve evler gibi birçok faktör göz önüne alınmalıdır ki doğru bir analiz yapılabilsin kişinin hayatı hakkında.

  1.EV

  Evrenin bütünde bir parçasıyken, evrenden ayrılıp ruhumuzun bir bedene girmesiyle başlayan hayatta; kişiliğimizin ortaya çıkmasını sağlayan, hayatı görme şeklimizi belirleyen ve hangi özelliklerimizi en çok kullandığımızı yükselen burcumuz belirler. Doğum anından itibaren kişinin hayatını, yükselen burcunun bu saydığım etkileri dışında 1.evindeki gezegenler belirler. Bireyin iş, aktivite ve başlangıçlara bakış açısını gösterir bu ev.

  2.EV

  Bireyin artık ben olgusundan çıkıp kendini oluşturan ögeleri araştırmaya başladığı, hayatta neyi elde etmek istediğini ve neye değer verdiğini anlamaya çalıştığı evdir. Para evidir. Dünyada güçlü olmanın ve öyle kalmanın nasıl mümkün olacağının araştırıldığı yerdir.

  3.EV

  Kişisel farkındalık ve diğer varlıklar/kavramlarla olan ilişkinin anlaşılmasından sonra, başkalarının ve nesnelerin sınırlarının tespit edilmesi gerekmektedir. Dil ve iletişim becerilerinin geliştiği alandır. Dil gelişince zihin özgürleşir ve birey elle tutulabilir fiziksel dünyaya ilişkin zihnini geliştirir. Yazma, konuşma ve medya yönetimi bu evden etkilenir.

  4.EV

  Bireyin kişilik oluşumu ve yuva kavramının temelini oluşturur. Bu ev aktifse kişinin hayatında, kariyer ve dışa dönük aktiviteler oldukça başarılıdır kişide. Dış dünya ile ben olgusunu bir araya getirmek ve birbirinden uzaklaşmasına müsaade etmemek beklenir bu evde. Yaşadığımız alanın ve yetiştiğimiz ailenin etkisi(kişinin en çok etkilendiği ebeveyn) baskındır. Bu alanda sorun varsa, kişi kendi bakış açısını değiştirmelidir. İçsel hesaplaşmaların başladığı yaşlarda bu konudaki sorunlar çözülmemiş olursa, kişi çok zorlu bir hayat yaşayabilir denilebilmektedir.

  5.EV

  Şahsa özel kişiliğin ve aile yapısının belirlendiği ve bireyin ne kadar özel olduğunu hissettiği evdir. Bu evdeki gezegen sayısının artmasıyla birlikte kişinin kendini ön plana çıkarma isteği artar. Tam tersi durumda yani bu evdeki gezegen sayısı çok azsa, kişi işine ve ailesine daha çok önem verip kendi özel alanlarına zaman ayırmıyor denilebilmektedir. Yaratıcılığın ve bireysel mutluluğun maksimum seviyeye çıktığı alandır burası. Cinsel arzular, istekler, aşk maceraları, onların getirdiği acıları ve soyun devamını etkiler bu evdeki hareketlilik. Şans oyunlarının evi olan ve materyali, altın olan alandır.

  6.EV

  Kişi, 5.evde her şey olamayacağını bilir ancak her şeyi yapabileceğini düşünür.6.ev bu noktada kişiyi dizginler. Bireyin önceliklerini belirlemesi ve becerilerini dürüstçe kabul etmesini bekler bu evin etkisi. Sağlık, iş, hizmet etme ve adaptasyon becerisi öne çıkar. Mükemmel olma kavramını olumlu bir şekilde kullanma ve gerçekçi olma halini kontrol eder. Materyali, gümüştür ve Başak burcunu temsil eder. Tekrarlayan döngüler, bu evin etkisiyle ortaya çıkar.

  7.EV

  Artık benliği anlama vakti geçmiş, diğer insanları anlama vakti gelmiştir birey için. Evlilik evidir. Bu konuda olumlu-olumsuz bilgi vermekten çok, bağlılığı simgeleyen evdir. Bu evde birden çok gezegen varsa, kişinin aradığı eşteki özellikler çoğalacağı için istenilen eşi bulmak zorlaşabilmektedir. Uzun süreli ilişkilerde, bireyin 7.evindeki gezegenler, karşı cinsin 1.evinde yer alır çünkü kişinin kendisinde kabul etmediği ancak karşı cinste çekici bulduğu özellikler 1.evdeki gezegenlerin etkisi ile çalışır. Yine 7.evde çok gezegen olan bir kişinin sosyal ve duygusal anlamda pek çok ilişki kuracağı ve yeni konular öğreneceği görülür.

  8.EV

  Kişisel değerleri temsil eder ve 2.evin karşısında olduğu için diğer insanların değerlerini anlamaya yardımcı olur. Evlilik, miras ve iş ortaklığı gibi konularda karşılaşılacak finansal fırsatları gösterir. Bu evdeki gezegen sayısı çok olursa, gizli işlerde(ekonomist, psikolog, astrolog, dedektif vs.) çalışan birinden bashedilebilmektedir. Ayrıca yine aynı durumda olan bireylerin 4.evindeki ailesel sorunların en kısa sürede giderilmesi beklenir ki duygusal ilişkilerde tutku doruklarda yaşansın. Diğer insanlarla ilişki kurma şeklinin 7 evde belirlendiği düşünülürse,8.evde de kaynakların bir araya getirilmesi incelenir. Yoğun gezegen geçişi varsa, kişinin 20li yaşları ile olgunluk dönemleri arasında çok derin ve etkileyici bir kişilik değişikliği görülür. Özellikle duygusal ilişkide değer ve ihtiyaçların nasıl paylaşılacağını belirler bu ev. Duygusal bir acı çekerek başlayan ve bireyde değişmesi gereken parçalarıyla kişiyi yüzleştiren evdir. Ölüp yeniden dirilmiş gibi bir hale sokar insanı bu değişimler.

  9.EV

  8.evden arınarak çıkan birey, bilge insan olarak yoluna devam eder. Özgüveni yerine gelen birey artık hayatı farklı algılamaya başlar. Felsefe, din ve aktarılan öğretilerin bireyde neden-niçin sorularını cevabını bulduğu alan olarak görev yapan evdir 9.ev.Hayata anlam arama dönemini anlatır. Geleceğin nasıl olacağına dair bir vizyon çizip hayallere ulaşmak için motivasyon sağlar kişiye.

  10.EV

  Doğum haritasındaki en yüksek nokta; Tepe Noktası’dır. Bu evde buluna tüm gezegenler en yüce konumda sayılır bu evde. Bireyin toplum ile ilişkisinde göze çarpan değerleri yansıtır. Bireyin saygı duyulma, beğenilme ve alkışlanma isteklerini bu ev karşılar. Başkalarının hayatlarında nasıl bir rol aldığımızı da gösteren bu evde, bireyin annesi ile olan ilişkisi önemli bulunur. Genel anlamda ise, bireyin otorite figürüne bakışını simgeleyen evdir.

  11.EV

  İlk 10 evde kişisel farkındalık kazana ve toplumda kendine bir yer belirleyen birey artık, topluma yönelik ne yapabilirim diye düşünmeye başlar. Satürn ve Uranüs’ün yönetici gezegen olduğu bu evde; bireyin bir gruba dahil edilerek kendini güven içinde hissetmesi esastır. Bu arada Uranüs durumu bireysellikten çıkarıp iyi bir gelecek için tüm insanlığı dikkate almakta devreye girer.1.evde bir bedene girmenin nasıl bir şey olduğunu keşfetmeye çalışan insan, artık nereden geldiğini de hatırlama vaktine erişmiştir. Arkadaşlık ve sadakatin test edildiği evdir bu ev aynı zamanda.

  12.EV

  Kişi artık bireysel arzularından sıyrılıp bütünün bir parçası olmaya hazır haldedir. Bütüne bağlanmanın yolu cinsellik ve sevgiden geçer ki birey burada kendisini seven bir olduğunda bütüne ait olduğunu hisseder. Bazı insanlarda ise bu durum, güç ve prestij ile mümkün olur. Bu amaçları farklı sebeplerden elde edemeyen bireyle ise, zarar veren alışkanlıklara saplanıp zihni serbest bırakmayı seçerler. Bu evin temel amacı, kişiliği yeniden yapılandırmaktır ve insanlarla aramıza çizdiğimiz sınırlar, bu sayede bulanıklaşmaya başlar. Kişi başkasının acısını derinden hisseden ve olan biteni tolere etmekle insanlara karşı şefkatli olmak arasında yoğun duygu geçişleri yaşar. Arzu ve dürtülerin ortaya çıktığı, anneden göbek bağı ile annenin duygu durumlarının da geçtiği bilimsel olarak açıklanmış ve 12.evde de bu evrede yaşanılanların neler olduğuna dair kayıtlar, açıklamalar olduğu bilinir. Ayrıca kişinin geride bırakması gerektiği davranışları da gösteren evdir bu ev.

  Bu ilmin en belirgin ve can alıcı inceleme noktalarının sadece gezegenler olmadığı, belirli tarihlerde ve belirli döngülerde insan hayatının etki alacağı düşünülmemelidir. Gezegenlerin açıları, asteroidler, evler ve daha pek çok alt inceleme noktası astroloji ile ilgilenen ve bu işi yapan herkesin hususiyetle dikkat etmesi istenen konu başlıklarıdır.

  Gelecek haftalarda kadersel dönüşümü etkileyen diğer faktörlere değinerek bu başlık altında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

  Yaradılışınız ve doğduğunuz andan itibaren sizi etkileyen her varsa gökyüzünde; eğip bükerek hayat kalitenizi değiştirmenizin mümkün olduğunu unutmayın.

  Sevgiyle kalın.

  Arsal ŞEN
  Arsal ŞEN

  Twitter

  Instagram

  Arsalsen.com

  Latest Posts

  Emziren Annelerde Kanser Riski Daha Az!

  Anne sütü bebek için bir beslenme kaynağı olmasının yanında içerdiği biyolojik olarak aktif bileşenler sayesinde bebeğin hem bağışıklık sisteminin hem de bağırsak mikrobiyotasının gelişimine...

  Bahar Yorgunluğuna Dikkat!

  Bahar mevsiminde ruhsal ve bedensel etkilerle hayatı zorlaştıran “Bahar Yorgunluğu” nu hafifletmek için neler yapmak gerekiyor. LifeClub Sağlık Hizmetleri Aile Hekimi Uzm. Dr. Aslı...

  Penhaligon’s Ferahlatan Çiçeksi Kokusu Highgrove Bouquet ile Yazı Müjdeliyor

  1837’den bu yana etkileyici ve sıra dışı kokular üreten Penhaligon’s’ın Kral Charles’ın bahçesindeki çiçek ve bitkilerden esinle hayat bulan yepyeni çiçeksi kokusu Highgrove Bouquet, görkemli...

  Yaza Hazırlanırken Selülitlere Veda

  İleri teknoloji selülit tedavileri ile tüm kadınların kâbusu olan portakal kabuğu görünümünden kurtulun, daha pürüzsüz ve daha çekici bir siluete kavuşun. Gelişen teknoloji, modern çağa...

  Haberler

  Sevgililer Günü’nün Vazgeçilmezi: Kalpli Çikolata

  Çikolata her yıl olduğu gibi bu yıl da Sevgililer Günü hediyelerinin vazgeçilmezi olacak. Özellikle kalpli çikolatalar tercih edilirken bu özel günde çikolata...

  Ex Nıhılo’nun Yeni Parfümü Vesper Glıtz İle Paris Gecelerinin Büyüsünü Keşfedin

  Niş parfüm markası Ex Nihilo’nun en tatlı hazları ortaya koyan Les Interdites Koleksiyonu’nun yeni üyesi/parfümü Vesper Glitz, yasemin, mimoza ve kehribarın baş döndürücü notalarıyla...

  Sevgililer Günü’nde Özel Hissettiren Hediyeler IKONIK Store’da

  Moda trendlerini belirleyen ve dünya markalarının limited edition ürünlerini moda tutkunları ile buluşturan IKONIK STORE; exclusive parçalardan oluşan hediye alternatifleriyle Sevgililer Günü’nün...

  Hijyenik Evler için İhtiyaç Duyulan Her Şey Temizlik Doposun’da

  Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak birbirinden farklı ve kaliteli ürünler geliştiren Temizlik Doposu; gelen talepler doğrultusunda geliştirdiği temizlik ürünleri tüketicilerin en...

  Yeni Fıx+ Stay Over Makyaj Spreyi İle Tanış!

  Makyajınızın kalıcı olmasını sağlayın! Makyaj görünümünüzü 16 saat boyunca kuruluk, yapışkanlık veya donukluk olmadan sabitleyen devrim niteliğindeki yeni etanol içermeyen sabitleyici spreyimiz...