10 Mayıs 2021

Covid Kromozom Farkı Nedeniyle Erkekleri Vuruyor

Covid-19’a bağlı ölümlerin erkeklerde kadınlara kıyasla yüzde 20 daha yüksek seyrettiğini, hastalığı ağır geçirme oranının da yüzde 50 daha yüksek olduğu uyarısı...
Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Kadavradan rahim nakilli Derya Sert’in ilk Anneler Günü heyecanı

  Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan ve 9 yıl bekleyişin ardından 4 Haziran 2020'de anne olan Derya Sert (33),oğlu Ömer Özkan...

  Vakalar azaldı ölüm sayısı aynı

  Tam kapanma döneminde 1 haftalık süreç geride kaldı. Uzmanlar, tablonun iyiye gittiğini ancak yeterli etkinin henüz görülmediğini dile getirdiler.

  Sağlık çalışanlarına 4 ay süreyle ek ödeme

  Sağlık Bakanlığına bağlı tesislerdeki personele, 1 Nisan 2021'den geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilmesine ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Covid-19’un yeni belirtisi tırnaklar mı? Ünlü İngiliz profesör açıkladı

  Covid'in yeni semptomlarını izlemek için çalışan Zoe Covid Semptom Çalışması uygulamasının baş araştırmacısı Profesör Tim Spector, tırnaklarda oluşan beklenmedik olukların ya da...

  26 Ağustos 2018 Balık Burcunda Dolunay

  aylin-ileri
  Danışman Astrolog Aylin İleri

  Bir kaç gün önce, 23 Ağustosta Güneş başak burcuna geçiş yaparak yazın, tatilin, sonuna geldiğimizi bize hatırlattı. Sonbahar başlarken artık yeni bir mevsime ve gündeme geçiş yapmaya başlıyoruz. Okullar açılıyor, işler yeniden hareketleniyor. Havalar soğumaya, günler kısalmaya başlıyor. Uzun ve romantik gün batımları yerini geceye bırakmaya başlıyor.

  Doğada başak mevsimi, hasat mevsimidir. Ekinler toplanır, bir ayıklamadan elemeden geçer. Biz de kendi yaşamımızda yılın sonuna gelirken bir değerlendirme içine girme ihtiyacı hissederiz. Yazın bitişiyle elimizde avucumuzda ne varsa onları değerlendirmek, bir şeyleri yerli yerine koymak isteriz. İşimize yarayan ve yaramayan arasında bir ayrım yapmak bizi hafifletir, tazeler, yeniler. Hepimizin elinde uzun bir yapılacaklar listesi olabilir. Yazlık evler kapatılacak, eşyalar taşınacak, kış için konserveler hazırlanacak, rutin, çokça detaylı ve emek isteyen ama hayat kalitemizi artıran işler… belki de yaz boyunca biraz fazla rehavete kapıldığınız yeme ölçüsünü kaçırdınız. Diyet planları, spor-egzersiz programları arayışlarını hızlandırabilirsiniz.

  26 Ağustos saat 14.56’da Balık burcunda bir dolunay var. Başağın tam karşıt burcu olan Balıkta gerçekleşecek dolunay kafanızı karıştırmasın, sadece biraz rahatlayın. Başak ruhunu kaybetmeden, ona dört elle sarılarak “nerelerde çok oyalandığımızı ya da bir şeylerin kendi zamanında olmasına izin vermediğimizi gereksiz efor harcadığımızı” göreceğiz. Bazen bir şeyleri bırakmak, vazgeçmek iyidir. Eğer bize uymayan, işlemeyen, geleceği olmayan bir şey üzerinde iseniz bu vazgeçiş elbette bir çalışmayı beraberinde getirir. Birinin bu iyi ya da kötü demesiyle kendimizi için hayırlı olanı seçemeyiz. İllaki bir tadına bakıp kendi süzgecimizden geçip değerlendirmemiz gerekir. Burada şuna çok dikkat edin. Süzgecin delikleri ne çok geniş ne de çok dar olmasın, eleme kriterlerinizi belirlerken dikkatli olun.

  Gökyüzü bu hafta çok keyifli. Yaz boyunca bizi yoran, tekrar düşüren, aşağıya çeken retrolar bitiyor. Toprak burcunda gerçekleşen büyük bir üçgen var ve Dolunay gökyüzündeki resmi bir “uçurtmaya” çeviriyor. Bu güzel tablodan faydalanıp uçurtmamızı uçurabilmek için; neyi kendi haline bırakmanız neyin üzerinde çalışıp emek harcamanız gerektiğini fark etmeniz çok önemli. Bu nüansı fark etmeniz için size bir kaç ipucu hazırladım. Mevsim başak mevsimi olduğu içinde ipuçlarını vermeye ilk başaklardan başladım. Size özel önerilere ulaşmak için Astroloji Danışmanlığı hizmetimi değerlendirebilirsiniz.

  Yükselen Başak Burcu: Kendinizi geliştirecek, onaracak, iyileştirecek , ileriye dönük projelerinize katkı sağlayacak iş ve eğitsel uğraşlara hız verebilirsiniz. Diyete ve spora başlamak, görünüşünüzle ilgili değişikliklere gitmek yenilenmek için harika bir zaman. Akışa bırakılacak konular ise, ilişkiler ve ortaklı işler. Bu konularda daha rahat ve izleyici olmaya bakın. Çok anlam ve beklenti yüklemeyin ilişkilerinize, kendinize güvenin. Bir şeylerin olmasına izin verin.

  Yükselen Terazi Burcu: Bugünlerde muğlakta kalan ne varsa netleşmeye başlayacaktır. Hem gündelik işler hem iş-güç konularında bir belirsizlik yaşamış neyi ne zaman yapacağınıza karar verememiş olabilirsiniz. Bırakın hayat size zamanı göstersin. Olana göre plan yapın, bir şey olmadan kafanızda hesap kitap yapıp zihninizi bulandırmayın. Başkaları için yapacak çok şey olabilir. Yakın çevrenizin size ihtiyacı olabilir. Beslenme ve sağlık konularını bu ayın önemli gündem maddeleri arasına koyun derim, kendinizi ihmal etmeyin.

  Yükselen Akrep Burcu: Gelecek planları bugünler aklınızı meşgul edebilir. Kiminle nasıl bir işbirliği yaparım. Kimden nasıl destek alabilirim? bu sorularla boğuşacaksınız ve bir çeşit arayış/çözüm yolu bulma gayretindesiniz. Başkalarından destek ve fikir alabileceğiniz çok güzel bir yeni aydasınız. Biraz esneyin. Tatil, tembellik, ama ben bunu yapmayı sevmiyorum, bana keyif vermiyor düşüncelerini ise bir süre görmezden gelin. Önce yol haritanızı çıkarın, planınızı çizin sonra size keyif ve huzur verecek şeyleri artırmanın yollarını bulursunuz. Yaz aşkları bugünlerde bitebilir.

  Yükselen Yay Burcu: Bugünlerde işe güce ağırlık vermelisiniz. Eve aileye geçmişe ait konuları hemen çözmek mümkün olmayabilir. İş yaşamındaki bir değişiklik ev ve aile yaşamınızı, taşınma, tadilat ev alım satımı gibi etkileyebilir. Ama önce iş ve gerçekçi olasılıklara öncelik verin. Diğer konular zaman içinde çözülecektir. Şimdilik geçici bir çözüm bulmanız, rahatlamanız bile sizi yolunuzda hızlandırabilir.

  Yükselen Oğlak Burcu: Yurt dışı meseleler, uzaklar, yolculuklar, eğitsel işler, ticari konular, yasal-hukuki işler gündeminizde. Resme daha uzaktan bakmaya çalışın. Detayları görmezden gelmeyin elbette ama çözemediğiniz ya da düzeltemediğiniz detaylar yüzünden büyük plandan vazgeçmeyin. Bugünlerde bolca seyahat ve konuşma içinde olabilirsiniz. Alınacak ve/veya bırakılacak çok sayıda karar olabilir. Bolca anlaşma, sözleşme metni okumanız gerekebilir. Çok sayıda olasılık önünüzde duruyor. Ama gündemi değil ileriyi düşünün. Unutmayın, büyük resim en önemlisi.

  Yükselen Kova Burcu: Neyiniz var neyiniz yok, huzurlu olmak için neye ihtiyacınız var. Gündeminizde bu meseleler olabilir. Kriz ya da geçici de olsa bir muğlaklık yaratan parasal konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bir şekilde bir şeyin yokluğunu, eksikliğini hissedebilirsiniz. Başkalarından gelen ya da paylaştığınız ortak gelir ve giderler bugünlerde aklınızı meşgul ediyor olabilir. Kendi kaynaklarınız, birikiminiz ya da bakış açınız sorunun çözümüne yetmeyebilir. Destek isteyin, yeniden ihtiyaçları gözden geçirin, toplayın, çıkarın. Mutlaka elinizde sizi döndürecek bir çözüm kalacaktır.

  Yükselen Balık Burcu: Bugünlerde neyi nasıl yapacağınıza karar veremiyor olabilirsiniz. Bu bazen hepimize olur. Tek başımıza karar veremeyiz, bir fikre öneriye ihtiyaç duyarız. Kendinizi biraz akışa bırakın. Diğerlerinin size anlatacağı, tavsiye edeceği, destek olacağı çok sayıda güzel şey var. İkili ilişkilere, işbirliklerine açık olun. Diğerlerinden öğreneceğiniz ve size katkı sağlayacak tavsiyeleri geri çevirmeyin. İkili ilişkilerde bir elemeden geçebilirsiniz. Yaz aşkları, bir süredir devam eden bir ilişki veya ortaklık-işbirliğinin geleceği bugünlerde belli olabilir.

  Yükselen Koç Burcu: Bazen ne kadar plan yapsak, bir şeyleri tam yapmış olsak da işler koşullar ilişkiler istediğimiz gibi gitmez. Böyle zamanlarda hayata, zamana, olana bitene saygı göstererek yola devam etmek en güzeli. Bugünlerde yapacak çok işiniz olabilir. Derleme toplama yeniden düzenleme planlama ihtiyacı içinde olabilirsiniz. İşler güçler ve gündelik düzeniniz de sizi bekleyen çok sayıda gündem maddesi var. Biraz da programlı olun ve zamanlamayı iyi ayarlayın. İşler olaylar yoluna girecektir.

  Yükselen Boğa burcu: Geleceği düşünmek, sürekli plan yapmak, destek arayışlarında olmak sizi yormuş olabilir. Kendinizi ihmal etmiş olabilirsiniz. Eğer bir grup dernek ortak çalışma içindeyseniz biraz kendinizi diğerlerine hatırlatın. Sevip sevmediğiniz isteyip istemediğiniz işinize yarayan yaramayan şeyleri dile getirin. “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” sözü klişe gibi görünse de “denge” ilişkilerimizi ayakta tutar. Onu korumanın yollarını arayın. Kendi yaratıcılığınıza güvenin, içininzdeki çocuğu ihmal etmeyin.

  Yükselen İkizler Burcu: İş yaşamında belirsizliğini koruyan, bir süredir netleşmemiş meseleler gündeme gelebilir. Önceliğiniz özel yaşamınız olsun. Aileniz eviniz ev yaşamınızda yapılacak çok sayıda iş ve sorumluluk olabilir. Ev taşımak, tadilat, eşya alım-satımı, geçmişe ait ailevi sorunlar vs. Önce kendi köklerinizi besleyin ve biraz havalandırın. Zihninizi boşaltın. Bazen önünüzde duran ihmal ettiğiniz şeylerle uğraşmak ileriyi görmeyi seçim yapmayı kolaylaştırabilir. İş yaşamında, çalıştığınız sektör veya kurumdaki gelişmeler önünüzü görmenizi engelliyor olabilir. Bu dolunay size güzel mesajlar ve farklılıklar sunacaktır, olmasına izin verin, acele etmeyin.

  Yükselen Yengeç Burcu: Yakın çevreniz, kardeşler-komşular, yolculuklar, eğitsel işler, ticari konular gündeminizde. Resme daha uzaktan değil yakından bakmaya çalışın. Detayları görmezden gelmeyin ama çözemediğiniz ya da düzeltemediğiniz detaylar yüzünden büyük plandan vazgeçmeyin. Bazen olmasını istediğimiz şeyler ile gerçekler arasındaki yol uzar, mesafe büyür. Bugünlerde bolca seyahat ve konuşma içinde olabilirsiniz. Alınacak ve/veya bırakılacak çok sayıda karar olabilir. Bolca anlaşma, sözleşme metni okumanız gerekebilir. Çok sayıda olasılık önünüzde duruyor. Ama ileriyi değil şimdiyi düşünün. Düşünceleri fikirleri detaylandırın. Unutmayın, büyük resim çizmek için detaylar çok önemlidir. Başkalarından alacağınız önemli tavsiyeler ve öneriler olabilir.

  Yükselen Aslan Burcu: Kendinizi güvende ve rahat hissetmek için neye ihtiyacınız var? Gündeminizde bu meseleler olabilir. Parasal konular, harcamalar, ödemeler, alacak verecek işleri ile meşgul olabilirsiniz. Kriz ya da geçici de olsa bir muğlaklık yaratan konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bir şekilde bir şeyin huzursuzluğunu güvensizliğini hissedebilirsiniz. Başkalarından gelen ya da paylaştığınız ortak gelir ve giderler bugünlerde aklınızı meşgul ediyor olabilir. Size göre burada bir şeyler olması gerektiği dağılmamış olabilir. Kendi kaynaklarınız, birikiminiz ya da bakış açınız sorunun çözümüne yetebilir. Yeniden ihtiyaçlarınızı gözden geçirin, toplayın, çıkarın. Mutlaka elinizde sizi döndürecek bir çözüm kalacaktır. Başkasının desteğine onayına ihtiyacınız olmayabilir, sizi yoran şey belki de bu beklentidir.

  Balık dolunayı yaşamınızda güzel farkındalıklara ve gelişmelere vesile olsun dilerim.

  Latest Posts

  Kadavradan rahim nakilli Derya Sert’in ilk Anneler Günü heyecanı

  Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan ve 9 yıl bekleyişin ardından 4 Haziran 2020'de anne olan Derya Sert (33),oğlu Ömer Özkan...

  Vakalar azaldı ölüm sayısı aynı

  Tam kapanma döneminde 1 haftalık süreç geride kaldı. Uzmanlar, tablonun iyiye gittiğini ancak yeterli etkinin henüz görülmediğini dile getirdiler.

  Sağlık çalışanlarına 4 ay süreyle ek ödeme

  Sağlık Bakanlığına bağlı tesislerdeki personele, 1 Nisan 2021'den geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilmesine ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Covid-19’un yeni belirtisi tırnaklar mı? Ünlü İngiliz profesör açıkladı

  Covid'in yeni semptomlarını izlemek için çalışan Zoe Covid Semptom Çalışması uygulamasının baş araştırmacısı Profesör Tim Spector, tırnaklarda oluşan beklenmedik olukların ya da...

  Haberler

  ABD’de Covid Kaynaklı Can Kayıpları Son 7 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

  Reuters'ın ABD’nin eyalet ve ilçe verilerine dayandırdığı analizine göre, ülkede yeni Covid-19 vakaları geçtiğimiz hafta yüzde 16 düşerek 409 bin olarak kaydedildi...

  İzmir’de dansçılar meydanları sahneye dönüştürdü

  İzmir'de bir grup sanatçı, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını döneminde "Dans sınır ve mekan tanımaz" sloganıyla bir sokak projesi hayata geçirdi....

  Hande Erçel ve Kerem Bürsin’den Maldivler tatili fotoğrafları

  Dizi aşkı gerçeğe dönüşen ve ilk kez el ele görüntülenen Hande Erçel ve Kerem Bürsin çiftinden sürpriz Maldivler tatili fotoğrafları geldi.

  2021 Pink Lady Yemek Fotoğrafı Yarışması’nın kazananları belli oldu

  Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Pink Lady Yemek Fotoğrafı Yarışması'nda jüri, dünya çapında 70'ten fazla ülkeden yaklaşık 10 bin 500 başvuru arasından seçim...

  Özcan Deniz’den Suç Duyurusu: Çocuğumu Göremiyorum

  Feyza Aktan ile velayet davası devam eden Özcan Deniz savcılığa başvurdu. Deniz oğlundan on gündür haber alamadığını, endişe...