Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Aylık Burç Yorumları – Haziran 2020

  Haziran ayı Ay ve Güneş tutulmalarına sahne olacağı için aylık yorumlar kısmen önümüzdeki altı ay için de mesajlar içeriyor. Yorumların hem burç hem yükselen burçlara göre okunmasında fayda var

  KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

  KOÇ veya Yükselen KOÇ

  Yaydan fırlamaya hazır ok gibi istekli ama bir o kadar da gergin olduğunuz bir dönem. Meslek yaşantınız ve sorumluluklarınızla ilgili bir türlü aktive olamayan potansiyeller ya da ağır işleyen süreçler sizi kaygılandırabilir. Kendinizi çaresiz ve güçsüz hissetmemek, hayatın gerisinde kalmamak için fazla atak davranmaya kalkabilirsiniz. Adımlarınızı atarken geçmişten ders almaya özen gösterin. Sırf ‘’bir şeyler yapabildiğinizi’’ kanıtlamak için güvenli olmayan girişimlerde bulunmayın. İnsan ne plan yaparsa yapsın ancak zamanın ruhunun belirlediği sınırlar içinde hareket edebilir. Sınırlar ve bunların oluşturduğu riskler yokmuş gibi davrananlar ya boşa uğraşır ya da kurban durumuna düşerler. Planlarınızda temkinli olmak, önümüzdeki altı ay içinde daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

  BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

  BOĞA veya Yükselen BOĞA

  Kaybetme ya da zarar görme korkunuzu makul ve mantıklı bir seviyeye çekmeniz gereken bir zaman… Riskler hakkında temkinli ama fırsatlar hakkında uyanık olursanız, bu süreci kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Herkes saçmalarken siz aklı selim sahibi insan konumuna oturup, danışılan ve güvenilen kişi olabilirsiniz. Kritik nokta; geçmişte düştüğünüz hatalara düşmemek ve bazı davranış kalıplarını ısrarla tekrar etmemek için özen göstermeniz!  Maddi olarak fazla açılmamaya, gelirlerinizi borçlarınızı kapatmak için kullanmaya özen gösterin. Riskli yatırımlardan uzak durun. Bekleneni vermeyen işler ve konumlar için kaynak ve zaman tüketmeyin. Önümüzdeki altı ay boyunca kaynak yönetimi konusunda özenli olursanız yılı kazançlı bitireceksiniz.  

  İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)

  İKİZLER veya Yükselen İKİZLER

  Sizin için ayın konusu ilişkiler… Kiminle nereye kadar yol alabileceğinize karar vereceksiniz. Uzun vadeli bir aşk ilişkisi ya da iş birliği içinde olduğunuz ya da böyle bir niyetle yakınlaştığınız insanları iyi inceleyin! Gösterişlerine, iddialarına değil geçmişten bugüne yaptıklarına bakarsanız, daha gerçekçi beklentiler içine girersiniz. Kontratlarınızı iyi inceleyin; size sıkıntı doğuracak açık uçlar bırakmış olabilirsiniz. Siz de söz verirken hem kendinize hem karşınızdakine dürüst ve insaflı davranın. Taşıyamayacağınız kadar çok yükün altına girip kurban psikolojisine girmeyin. Ya da üzerinize düşenleri savsaklayıp kimseyi güç duruma düşürmeyin. Önümüzdeki altı ay boyunca bağlayıcı ilişkilerdeki tavrınızı dönüştürmekle uğraşacaksınız. Bu ayı durumu tanımlamak için kullanın.

  YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

  YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ

  İçinize çekilmeye yatkın olduğunuz ya da biraz can sıkıcı veya zorlayıcı gelişmeler nedeniyle arzu ettiğiniz şeyleri değil mecbur olduklarınızı yapacağınız bir dönem… Kendinizi güçsüz ya da çaresiz hissetme eğiliminiz yükselebilir. Çok şey yapmayı isteyip nereden başlayacağınızı bilemediğiniz için bir türlü adım atamaz hale gelebilirsiniz. Bu durumda zamanı önceliklerinizi sıraya koymak ve sade ama işlevsel planlar yapmak için kullanmanızı öneririm. Ya da kontrolünüz dışında gelişen olaylar elinizi kolunuzu bağlayabilir ve ne kadar çaba gösterseniz de değiştiremeyeceğiniz bir sürece katlanmak durumunda kalabilirsiniz. İç dengenizi korumaya ve mantıklı olmaya özen gösterin. Yılın geri kalanında bu sürecin sizi büyüttüğünü ve değiştiğinizi fark edeceksiniz. 

  ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

  ASLAN veya Yükselen ASLAN

  Ya aşkta ya da aşkla yaptığınız bir işte kritik bir karar almak üzeresiniz. Yaşadığınız sürece bir tür doğum sancısı bile denilebilir. Bu size kendinizi bazen şahane bazen de fazla endişeli hissettirebilir. Duygusallığınızı kontrol altına alın. Eskiden böyle durumlarda yaptığınız hataları düşünün ve abartıdan kaçının. Elinize geçen fırsatları iyi kullanmak için önce ne istediğinizi belirlemeniz, geçmişten gelen yükleri temizlemeniz ya da bir yere varmayacağı belli olan bazı hevesleri terk etmeniz gerekebilir. Ucu açık kalan hesapları kapatıp hayatınıza yeni bir düzen verin. Önümüzdeki altı ay boyunca doyum hissinin dıştan gelen bir hediye değil, seçimlerimiz ve tutumlarımızla şekillenen bir hal olduğunu fark edeceksiniz

  BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

  BAŞAK veya Yükselen BAŞAK

  Aile düzeniniz, eviniz ve aidiyetleriniz şu aralar sizin için çok önemli… Hayatınızı daha güvenli ve huzurlu bir hale getirmek için atağa kalkabilirsiniz. Hayat düzeninize etki edecek maddi ve manevi kontratlara el atmanız, taşınmak, ev düzenlemek, boşanmak, evlenmek gibi işlere kalkmanız ya da bağlayıcı iş anlaşmaları yapmanız mümkündür.  Size gereken şey sakin olmak! Her şey mükemmel olsun derken fazla açılıp dağılmayın. Maddi veya manevi açıdan yeterli olamama korkusu ile tam istediğiniz gibi bir şeyler yapamama kaygısı arasında yıpranmayın. Aşırı beklentili olmaktan da tutamayacağınız sözler vermekten de kaçının. Sınırlarınızı koruyun ve yan yana olduğunuz kişilerin sınırlarını gözeterek davranın. Zira önümüzdeki altı ay boyunca bu sınırlar içinde verimli ve huzurlu olmaya çalışacaksınız.

  TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)

  TERAZİ veya Yükselen TERAZİ

  Kendinizi çok enerjik ve her şeyi denemeye, yeni ufuklara açılmaya çok arzulu hissedebilirsiniz. Yeni hayat planları, seyahat ya da eğitim planları yapmak isteyebilirsiniz. Ama bunları hayata geçirmek için önce kendi içinizde netleşmeniz ve önceliklerinizi saptamanız gerektiğini fark edin. Şu ana kadar atamadığınız adımlar ya da yürümeyen projelerde nelerin ters gittiğini çok iyi düşünün ve aynı hataları tekrarlamayın. Aldığınız tavırlarda, yaptığınız seçimlerde kendinizi haklı çıkartmak adına etrafınızdakileri fazla suçlamaya kalkmayın. Bir düzen değişikliği sizi bekliyor. Önümüzdeki altı ay boyunca yeni planlarınızı hayata geçirmek için çalışacaksınız. Beklentilerinizin ve çabalarınızın boşa gitmemesi için kimlerle nasıl dans ettiğinize çok dikkat edin.  

  AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

  AKREP veya Yükselen AKREP

  Yine ‘’Ya Hep Ya Hiç!’’ kafasına girmek üzeresiniz. Tam istediğiniz gibi gitmeyen şeyleri arkanızda bırakayım derken, iyi giden ya da sürdürülmesi gerekenleri de yıkmak gibi bir hataya düşmemek için özen göstermeniz gereken bir zaman! Eğer sizi tatmin etmeyen bir duruma sıkışıp kaldıysanız, kendinizi yiyip bitirmeyin. Daha iyisini bulmadan pat diye işten ayrılmaya ya da çalıştığınız yerdeki koşulları fazla zorlamaya kalkmayın. Eğer bir iş veya düzen değişikliği yaşarsanız, enerjinizi, kaynaklarınızı saçıp savurmayın. Alacaklarınızı tahsil ederseniz elinize geçen parayı temkinli kullanın. Henüz almadığınız parayı üzerinden nasıl olsa gelecek diye planlar yapmayın ve aşırı borçlanmayın. Şu aralar bir tür hesap kapatma süreci içinde olabilirsiniz. Eğer tutarlı ve güvenli planlar yaparsanız, önümüzdeki altı ay sizin için daha verimli geçer.

  YAY (23 Kasım – 21 Aralık)

  YAY veya Yükselen YAY

  Hayata, kendinize ve ilişkilerinize dair çarpıcı açılımlar yaşadığınız bir süreç… İnsanlarla ilişkilerinizi masaya yatırıp kime ne kadar güvenebileceğinizi, kiminle uzun yola gidebileceğinizi anlamaya çalışıyorsunuz. Geçmişte maddi ve manevi bağlarınız hakkında kurduğunuz fantezileri, aşırı beklentileri, abartılı tutumları ipe dizip, detaylı analizler yapmanız mümkün. Güvenli bağlanmakla ilgili bir sorununuz olduğunu, aidiyetler konusunda ya çok beklentili ve verici ya da çok kaygılı ve tutarsız davranmış olduğunuzu görebilirsiniz. Maddi ve manevi kontratlarınızı, bağlayıcı iş birliklerinizi elden geçirin. Önümüzdeki altı ay boyunca hem kendinizi hem de ilişkide olduğunuz kişileri korumak, güvenli ve sürdürülebilir bağlar kurmak konusunda yeni deneyimler sizi bekliyor.

  OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

  OĞLAK veya Yükselen OĞLAK

  Tam bir iç hesaplaşma, temizlik ve dönüşüm süreci… Şu aralar hayatınızdan çıkan ne varsa bırakın çıksın. Bitenler, eksilenler, değişenler hakkında hiçbir kaygı duymayın. Enerjinizi dışarıda olup bitene değil içinize yoğunlaştırın. Her şeyle baş etmeye çalışmak yerine, baş edilmesi mümkün olmayanları gözlemeye, anlamaya odaklanın. Çaresizlik kaygısını bir yana bırakın. Dünya bir kaos içinde devinip dururken, hiçbir şey yapmadan durmanın gücünü hissedin. Kendinizi ve etrafınızda oluşturduğunuz ilişki ve hayat pratiklerini bambaşka bir gözle görecek ve bu süreçten çıktığınızda çok farklı davranabileceksiniz. Önümüzdeki altı ay içinde yaşama ve çalışma düzeninizde belirgin değişimler olacak. Bunlara adapte olabilmek için geçmişten bu yana getirdiklerinizin çözülmesine izin verin.

  KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

  KOVA veya Yükselen KOVA

  Enerjiniz yüksek ve dağılmaya müsait! Tüm dikkatinizi etrafınızda olan biteni anlamaya ve öngörülerde bulunmaya vermiş olabilirsiniz. Olumlu ve olumsuz göstergelerin orta yerinde kalıp, hata yapmamak adına fazla karamsar ya da fırsat kaçırmamak adına fazla iyimser olmaya kalkabilirsiniz. Kendinizi bu kadar uçlara savrulmaktan koruyun! Hızla yargıya gitmekten ve etrafınızdakilerle çatışmacı bir dille iletişim kurmaktan kaçının. Kavgacı, şiddet dili kullanan, etrafına kaygı yayarak güç kazanmaya çalışan ve suçlayıcı kişilerin etkisinden uzak kalmaya gayret edin. Siz de böyle bir dil kullanmamaya özen gösterin. Her şeye yetmek, her şeyle başa çıkmak, her şeyi bilmek, her konuda yorum yapmak zorunda değilsiniz. Ama buna önce siz ikna olmalısınız. Önümüzdeki altı ay içinde sizin en iyi dostunuz makul ve sakin olmak. 

  BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

  BALIK veya Yükselen BALIK

  Kendinizi belirsizlik denizinde salınan bir sandal gibi hissetmeniz mümkün. Aslında elinize fırsat geçse atılım yapmak için çok isteklisiniz. Kendinizi ispatlamak için yoğun bir arzu duyuyor olabilirsiniz. Ama bir yanınız da güvenli sularınızdan, alıştığınız tanım ve konumlardan dışarı çıkmamak ve baş edebileceğinizden daha fazla sorumluluk almamak istiyor olabilir. Hızla sonuç almak istediğiniz konularda beklediğiniz kadar aşama kaydedememek, ya da elde ettiğiniz kazanımların sandığınız kadar keyif vermediğini görmek hevesinizi kırabilir. Temmuz ayına kadar iç dengenizi bulmakla uğraşmanız mümkün. Önümüzdeki altı ay boyunca kendinizden ve hayattan beklentilerinizi gerçekçi bir zemine oturtmayı ve sürdürülebilir hedefler için çaba göstermeyi öğreneceksiniz.  

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img