Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Boyun Kırışıklıkları İçin 6 Bakım İpucu

  Bakım rutininizde boyun ve dekolte bölgenize ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Yaşlanma belirtilerinin kolayca ortaya çıktığı ve giderilmesinin zor olduğu bu iki bölge ne yazık ki bakım odağımızın genellikle dışında kalıyor.

  Üstelik sadece geçen yıllar değil, bilgisayar ve telefon başında geçirdiğimiz zaman da bu bölgelerde derin izler bırakabiliyor. Daha sıkı ve genç bir görünüme sahip olmanız için uygulayabileceğiniz bakım ipuçlarını araştırdık.

  Nemlendirici

  Yüzünüzü nasıl her gün nemlendiriyorsanız boyun ve dekolte bölgenizi de nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özel formülize edilmiş sıkılaştırıcı kremlerden destek alın.

  Masaj Terapisi

  Boyun masajı ve egzersizleri, bu bölgede bulunan kasları çalıştırıp ödemi azaltarak daha sıkı bir görünüm sağlıyor. Aynı zamanda bu uygulamalar yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını da engelliyor.

  Sıkılaştırıcı Maske

  Boyun bölgesi için tasarlanan, sıkılaştırıcı ve kaldırıcı etkisi bulunan maskeleri bakım rutininize dahil edin.

  Yukarı Doğru

  Krem ve serumlarınızı uygulama şekliniz önemli. Özellikle sarkmaları engellemek için bakım ürünlerinizi yer çekiminin zıt yönüne doğru sürün. Bu bölgedeki cilt oldukça hassas. Dolayısıyla  uygulama yaparken nazik davranmaya dikkat edin.

  Güneşe Karşı

  Güneşin zararlı ışınları ince ve hassas bir cilde sahip olan boyun ve dekolte bölgesinde kolayca etkisini gösterebilir. Kırışıklık ve lekeler güneş ışığına maruz kalan bölgede hızlıca ortaya çıkabilir. Bu yüzden mutlaka koruyucu ürünler kullanın.

  Micro Needling

  Ciltteki kolajen kaybı sarkmaların ve kırışıklıkların oluşmasına sebebiyet veriyor. Hücre yenilenmesi ve kolajen üretimini tetikleyen microneedling uygulamasıyla boyun bölgesinin gençleşmesine yardımcı olun. Bu teknik kullandığınız bakım ürünlerinin de cilde daha fazla emilmesini sağlayacak.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img