Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Cildiniz İçin Doğal Güzellik Tarifleri

  Güzel ve bakımlı bir cilt için her zaman pahalı kozmetik ürünlere gerek yok. Evde, doğal ürünler kullanarak hazırlayabileceğiniz bazı reçeteler cildinizi güzelleştirecek, bakımlı kılacak ve güzelliğinize güzellik katacaktır…

  Lekeleri azaltan karışım: 1 çorba kaşığı yoğurt suyu, 2 çorba kaşığı yulaf ya da arpa ezmesini 4-5 damla limon suyuyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı lekeli cilt üzerinde 15 -20 dakika bekletin. Daha sonra suyla durulayın.

  Ballı bakım maskesi: 1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 3-4 damla limon suyunu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra cildinize sürün, 20 dakika sonra yüzünüzü durulayın.

  SALATALIK SUYU İLE MÜKEMMEL SAÇLAR

  SALATALIK SUYU İLE MÜKEMMEL SAÇLAR

  Bitkilerle saç maskesi: 1 adet yumurta, 20 cc badem yağı, 20 cc salatalık suyu, 10 cc susam yağı, bir ampul E vitamini, bir ampul B vitamin kompleksi, çay demi ve sarımsak rendesini bir kasede karıştırıp saç derinize sürün. 2-3 saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın.KURU CİLTLERE ZEYTİNYAĞI

  KURU CİLTLERE ZEYTİNYAĞI

  Parlak cilt için kuru kayısı

  Güzel bir deriye sahip olma çabaları sadece kullanılan kozmetiklerle mümkün değil. Beslenme alışkanlıklarımız da çok önemli. Özellikle taze meyve ve sebze tüketmek, bol su içmek, kurutulmuş meyve tüketmek içten sağlayacağımız desteklerdir. Bu tarz beslenmek hem güzelliğe katkıda bulunurken hem de daha ekonomik bir beslenme sağlayacaktır. Havuç, kuru kayısı, fındık, ceviz, nar gibi gıdalar bilinen en etkili antiaging ürünlerdir.

  Çay ve kahve suyun yerini tutmaz

  Bol su tüketimi vücudun tüm işleyişi açısından gerekli olduğu kadar sağlıklı cilt görünümü için de şarttır. Su tüketiminin çay, kahve, asitli içecekler tarzında olması uygun değildir hatta zararlıdır, aynı zamanda pahalıdır.

  Doğal nemlendiriciler

  Özellikle kış aylarında cilt kuruluğunu önlemek için tüm vücudun her gece nemlenmesi gerekir. Bu bir vücut yağı, badem yağı ya da zeytinyağı olabilir. Zeytinyağı bilinen en etkili nemlendiricidir. İçine birkaç damla limon suyu damlatılarak iyi bir nemlendirici olarak kullanılabilir.PAHALI ÜRÜN İYİ ÜRÜN DEMEK DEĞİL!

  PAHALI ÜRÜN İYİ ÜRÜN DEMEK DEĞİL!

  Temizlenmeyen deri kalınlaşır, yağlanır, kaba ve sivilceli bir görünüm alır. Cilt temizliği için çok pahalı jeller, köpükler ya da losyonlar kullanmak şart değil. Uygun bir sabunla yüzümüze yapışan kirleri, gün içinde karşılaştığınız sigara, egzos dumanı gibi zararlı maddelerden arındırabilirsiniz. PH’ı 5- 5.5 arasında bulunan bir sabun yağlı ciltlerin temizlenmesinde ideal bir üründür. Örneğin kükürtlü ya da meyve esansı içeren bir sabun uygun olur. Kişinin cildi kuruysa yağlandırma sağlayacak kremli, gliserin içerikli ya da zeytinyağlı bir sabun önerilir. Bu ürünler hem cildimizi temizler hem de parlak bir görünüm sağlar. Ancak aşırı makyaj yapanların temizliği sabunla mümkün olmaz. Sabunla yıkamadan önce cildin badem sütüyle temizlenip sonradan yıkanması daha uygundur. Böylece hem ciltte makyaj artığı kalmamış olur, hem de badem sütündeki A vitamini deriyi tazeler.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img