Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Cinselliğin En Özgür Yaşandığı Ülke Sizce Hangi Ülke?

  Peki siz bu durumun hangi etkenlere bağlı olduğunu düşünüyorsunuz?

  İnsanoğlunun temel fizyolojik ihtiyaçlarından olup bastırılması en zor olanlarından biridir cinsel ihtiyaçların giderilmesi… Doğru şartlarda, bağımlılık yaratmadan, sağlıklı koşullarda yaşanıldığı takdirde hormon dengelerini stabil halde tutan, bedeni dinçleştiren, algıyı kolaylaştıran bir eylem olan cinsel ilişkinin hangi şartlarda kolay yaşandığını düşüneniniz var mı peki?

  Kimilerine göre refah seviyesi ne kadar yüksekse ve ekonomik anlamda bağımlığı olmayan ülkelerde seçimlerin ve ortamların çok rahat yapıldığı, yadırganmadan her yerde yaşanabilen bir kavramken cinsellik; kimilerine göre hiçbir ön ve son koşula bağlanamayacak kadar da geniş bir özgürlük sahasına sahip…

  Peki kendi kendimize yorum getirmektense konu hakkında yapılan araştırmalara göz atmaya ne dersiniz?

  Dünya çapında en büyük prezervatif markalarından biri olan Durex’in 37 ülkede 37 bin kişinin katılımıyla yapmış olduğu “Global Cinsel Mutluluk Araştırması” na göre, Ülkemiz Dünya genelinden en fazla cinsel ilişkiye giren 6. Ülke olarak dikkat çekiyor. Sıralamada başı çeken ülke ise, Yunanistan olarak oldukça farklı bir bakış açısı sunuyor bize. Kişi başına yılda ortalama 164 defa cinsel ilişkiye girerek dünyada en fazla seks yapan bu ülkenin Euro Bölgesi’ndeki borç krizinin fitilini yakmasına rağmen, en ateşli ülke çıkması, refah seviyesinin aşk hayatıyla orantısı olmadığı görüşünü kuvvetlendirmiş gibi görünüyor. Yunanlıların, yüzde 51’inin yaşadığı cinsel ilişkiden tatmin olduğu, yüzde 49’unun ise hiç keyif almadığı da araştırmanın sonucunun başka bir ayrıntısı olarak kayıtlara düşülmüştür.

  Ülke ekonomilerinin cinsel birliktelik üzerinde etkisi olmadığını gösteren bir diğer örnekte bu araştırmada Nijerya oldu. Araştırmada, seksten en fazla keyif alan ülke olarak ilk sıraya yerleşen Nijerya’da mutluluk oranı yüzde 67 iken, onu yüzde 63 ile Meksika, yüzde 61 ile Hindistan, yüzde 54 ile Polonya takip etti. En uzun cinsel ilişki süresinin 24 dakika ile Nijeryalılara ait olduğu belirlenirken, en kısa sürenin 13 dakika ile Hindistan’da olduğu ortaya çıktı. Yunanistan’ın haftada en çok seks yapan ülke olmasına rağmen, partner sayısı bakımından ilk üçe girmeyi başaramadığı ve Yunan kadınlarının, erkeklere oranla bir yıl içerisinde daha fazla erkekle beraber olduğu belirlendi.

  Seks hayatından en az keyif alan ülke ise Japonya oldu. Japonların sadece yüzde 15’i aşk hayatlarının mutlu olduğunu söyledi. Dünyada yıllık cinsel ilişki ortalamasının 103 olduğu belirtilirken, Yunanistan’ın ardından ikinci sırada yılda 145 ilişkiyle Brezilya, üçüncü olarak da 143 ilişkiyle Polonya ve Rusya geliyor.
  Haftalık bazda Türkiye dünyada en fazla cinsel ilişkiye giren 6 ülke arasında yer alırken, yüzde 85’lik tatmin oranıyla dördüncülüğe oturuyor.

  Liderliği, her yüz kişiden 89’unun birliktelik yaşadığı Kolombiya alırken, ikinci sırada yüzde 88’lik oranla Endonezya ve Rusya geliyor. Çin ve Portekiz yüzde 85 üçüncülüğü paylaşıyor olduğu tespit edilmiş oldu.

  Başka bir perspektiften bakıp bir de Dünyanın seks haritasına tepeden bir bakmak konuyu derinleştirmek babında aydınlatıcı olacaktır zannımca.

  İngiliz The Sun gazetesinde yayınlanmış ve farklı ülkelerde yaşayan insanların cinsel yaşamlarını mercek altına alan araştırmada farklı ülkelerdeki seks alışkanlıklarını incelenmiş sonuçlar çok enteresan verileri göz önüne çıkartmıştır. Bu araştırmanın hiçbir kaleminde Türkiye’nin yer almadığı görülmekle birlikte diğer ülkelere ait kafa karıştıran ve sürpriz sonuçlar bulunuyor.

  İşte dünya seks haritası…

  Yeni Zelanda: Araştırmaya göre, Yeni Zelandalı kadınlar hayatları boyunca ortalama 20.4 seks partneri ediniyor. Bu rakama göre Yeni Zelandalı kadınlar, dünyanın en ‘rastgele cinsel ilişki yaşayan’ kadınları.

  Avusturya:  Bilin bakalım dünyanın en çapkın erkekleri nerede? Cevap verelim, Avusturya’da! Ortalama 29.3 seks partneri ile Avusturya erkekleri dünyanın en ‘çapkın’ları.

  İspanya: Kadınların verdikleri cevapların sonuçlarına göre, dünyanın en iyi sevişen erkekleri İspanyollarmış!

  Almanya: Yine kadınların verdikleri cevaplara göre, Alman erkekleri ise dünyanın en kötü partnerleriymiş. Kadınların çoğunluğu Alman erkeklerinin kötü koktuğunu söylemiş.

  Tayland: Taylandlıların ortalama seks süresi sadece 10 dakikaymış! Bu süre ile en kısa sevişme süresi ünvanına sahipler. 

  Brezilya: Tayland’ın aksine ortalama 30 dakika ile en uzun süreli sevişme rekoru Brezilya’da.

  Yunanistan: Dünyanın en şehveti milletini mi merak ediyorsunuz? Araştırma sonuçları Yunanistan diyor.

  Avustralya: Dünyanın en büyük göğüslü kadınları Avustralya’daymış ama bunun cinsel yaşam kalitesine ve ilişki süresine yansıyan bir bulgusu yokmuş.

  Fransa: Oral seksin en yaygın olduğu ülke Fransa’ymış. Öte yandan Fransızlar’ın yüzde 41’i hayatlarında bir kez de olsa seks partisine katılmış. Oran bir hayli fazla olduğu ortada. Farklı yorumların üzerine konulabileceği bu durumun halkın iki kişiyle yaşanılan formatına pek sıcak bakmadıkları görülüyor.

  Nasıl yaşandığı, kalitesi, yaş-cinsiyet seçimi vs. gibi etmenler oranları ve ülkeleri değiştirebilir ancak gerçek olan tek şeyin; mutlu bir cinsel yaşamın insan hayatını her anlamda huzurlu kıldığı gerçeği olduğunu unutmamak gerekiyor.

  Yaşadığımız yüzyılın, geçmiş yüzyıllardan en önemli farkı, kısıtlamaların değil özgürlüklerin söz hakkı olduğu bir dünyanın içinde yaşanılmasıdır. Bana göre bu kadar fazla olsa da, herkes yaptığı seçimleri madden ve manen yüklenebildikten sonra kimsenin kimseye karışmadan kendi taşını attığı yerde, denizde yayılan su dalgalarını gözlemlemesi gerektiğini hatırlatarak noktayı koyuyorum.

  Sevgiyle ve hissederek yaşayın her ne yaşıyorsanız…

  Sağlıkla kalın.

  Arsal ŞEN
  Arsal ŞEN

  Twitter

  Instagram

  Arsalsen.com

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img