Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Çocukların Festivali” İçin Geri Sayım Başladı

  22-23-24 Nisan’da Zorlu PSM’de, Hepsiburada ana sponsorluğunda gerçekleşecek “Çocukların Festivali” için bilet satışları devam ediyor.

  Minik misafirlerini ağırlamaya hazırlanan festival bu yıl da çocuklar ve ebeveynlerini, eğlenceli ve öğretici vakit geçirebilecekleri atölyelerde bir araya getirecek.

  22 Nisan’da başlayacak olan Türkiye’nin ilk çocuk sanat, bilim, eğlence festivalinde çocuklar, kendilerine özel olarak hazırlanan atölyelerde eğlenceli ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra kişisel becerilerini ve yeteneklerini keşfedebilecekleri deneyimsel aktivitelere katılabilecekler.

  0-3 ve 3-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik, bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek festivalde, çocukların renkli dünyalarına seslenecek ve üç gün boyunca unutulmaz anlar yaşatacak oldukça dolu bir program sunuluyor. Çocukların ezber unsuru haline gelen öğrenimlerine farklı bir boyut kazandırmak amacıyla içine eğlencenin de eklendiği ve eğlenirken öğrenmeye imkân yaratan atölyelerin de bulunduğu “Çocukların Festivali” için bilet satışları Passo’da devam ediyor.

  Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamak, el becerilerini geliştirmek, neler yapabileceklerini fark etmelerini sağlamak gibi amaçlarla hazırlanan sanat, bilim, oyun atölyelerinde çocukların düşlerine ses veriliyor.

  Çocuklar Sanat, Bilim ve Oyun Atölyelerinde Sosyalleşecek

  Farklı konseptlerde hazırlanan atölyeler sayesinde geniş bir çocuk kitlesine hitap eden Çocukların Festivali, çocuklara maceralı kapılar açarken aynı zamanda çocukların özgüvenlerine, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sunmak; topluma bilinçli ve faydalı bireyler kazandırmak için çeşitli etkinliklere yer veriyor.

  Yoğun ve yorucu eğitim temposunda kaçırılan değerlerin hatırlanması; festivalin kaçırılan ana amaçlarından olurken sanat, bilim ve oyun atölyelerinde oluşturulan kolektif etkinlikler sayesinde birliktelik ve sosyallik duygusu da ön plana çıkıyor.

  Le Petit’in Atatürk ve 23 Nisan temalı atölyelerinde toplumsal bilince yönelik çalışmalara katılacak çocuklar, Tan Sağtürk Akademi’nin düzenlediği etkinliklerde bale sanatının inceliklerini öğrenecek. Yarattığı menülerle adından söz ettiren Eataly’nin hazırladığı atölye ile leziz pizzalar yapacak çocuklar, Taç’ın lisanslı yastık boyama aktivitelerine dahil olacak. Odeabank’ın Eşit Masallar atölyesi ile daha güzel bir dünya için söylenen masalların renkli dünyasına dalacak olan çocuklar, Viador’un Jack ve Fasulye Sırığı masalının ardında hikaye anlatımı ve tohum ekim atölyesine katılabilecek.

   Genç Mühendisler’in bilimsel etkinliklerinde bir araya gelen çocuklar, Algida Max ile drama ve karakter atölyelerine katılıp, Sihirbaz Okulu ile kendi asalarını yapacaklar ve illüzyonun büyülü dünyasının keşfedecekler. EnerjiSA’nın teknoloji üzerine eğitici aktivitelerine katılıp Memorial’ın modern minyatür atölyelerine dahil olacak minik misafirler, Tink Okulları ile hayalden gerçeğe dönüşümü görecekler. D&R’ın atölyelerinde kendi modellerini yaratıp, taç boyama aktiviteleriyle eğlenecekler. SuperStep ile kendi ayakkabılarını tasarlayacak olan geleceğin tasarımcıları, Zuhal Müzik ile çeşitli enstrümanlarla tanışıp yeteneklerini keşfedecekler. Fadik Sevin Atasoy, Ragıp Savaş, Yağmur Tanrısevsin, Seren Fosforoğlu gibi isimlerin katılımıyla tiyatro ve sinema oyunculuğu üzerine sanatçı atölyeleri düzenlenecek.

  “Çocukların Festivali” ile ilgili detaylı bilgi için festivalin web sitesi (cocuklarinfestivali.com) ve sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img