Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Dışarı Çıkmanıza Gerek Yok! Evde Tıkalı Gözenekleri Açmak Mümkün

  Dışarı çıkmadan evde yapılan maskeler ile yüzünüzdeki gözenekleri açabilirsiniz. Su buharı ya da evde hazırlanan maskeler ile pırıl pırıl bir cilde sahip olmak hiç de zor değil…

  Yüzünüzdeki can sıkan ve kötü görünen siyah noktalardan evdeki yöntemlerle kurtulmak mümkün. Cilt problemlerinin başında gelen en büyük sorunlardan biri tıkalı gözeneklerdir. Peki tüm dünyayı saran koronavirüsüyle baş ettiğimiz bu dönemde evde cilt bakımı yapmak mümkün mü? Cildinizdeki tıkalı gözenekleri açmak için buhar maskesi , yüz maskesi ve bir kaç değişik teknik ile temizlemek mümkün. 

  YÜZDEKİ TIKALI GÖZENEK NASIL TEMİZLENİR?

  Tıkalı gözenekleri açmak için mutlaka yüz yıkama alışkanlığı edinmelisiniz. Daha sonrasında ciltteki makyaj mümkünse bir tonik yardımıyla iyice temizlenmeli. Yüzü ılık suyla temizlemek, hem makyaj kalıntılarının temizlenmesini hem de cildin tahriş olmamasını sağlar.

  BUHAR MASKESİYLE GÖZENEKLER NASIL AÇILIR?

  Buhar maskesiyle gözenek temizlemek için öncesinde yüzünüzü ılık su ve sabunla temizleyin. Daha sonra derin bir kapta kaynattığınız ve hafif ılımasını beklediğiniz suyun buharını yüzünüze tutun. Buharlama işlemini yaparken kafanıza bir havlu örtmeniz gözeneklerin kolay yumuşaması için büyük bir katkı sağlar. 20 dakika kadar buhar uygulaması yaptıktan sonra açılan gözeneklerinizin temizlenmesi ve sıkılaşması için soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp kurulayabilirsiniz.

  PEELİNG İLE GÖZENEK AÇMAK

  Tıkalı gözenekleri peeling ile açmak için eczanelerde ve ya mağazalarda satılan belirli ürünleri kullanabilirsiniz. Onun haricinde evdeki malzemelerle de bu işlemleri uygulamak mümkün.

  Gözenek Açıcı Peeling Tarifi Malzemeler:

  * Sıcak su

  * Yeşil çay

  * Şeker

  * Bal

  Nasıl Yapılır?

  İlk olarak yeşil çayı demleyin ve soğumasını sağlayın. Soğuyan yeşil çay içerisine 1 tatlı kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı bal katıp, karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, yüz fırçası ile dairesel hareketlerde bulunarak uygulayın. Uygulama sonrasında soğuk su ile cildinizi yıkayın ve bir nemlendirici sürün.

  Yulaf ve Bal ile Scrub Yapımı

  * 2 yemek kaşığı ince öğütülmüş yulaf ( Eğer ince öğütülmüş yulaf elinizde yoksa kahve değirmeni veya blender kullanarak çekebilirsiniz. )

  * 1 yemek kaşığı bal

  * 1 yemek kaşığı ılık su

  Hazırlanışı ve Uygulanışı:

  Bal ve yulafı bir kapta karıştırın. Ilık suyu da ilave edip karıştırmaya devam edin. Karışımı yüzünüze yayın. Gözeneklerin geniş olduğunu düşündüğünüz yerlere odaklanarak parmak uçlarınızla hafif hafif 1-2 dakika ovalayın. 4 dakika bekleyin ve ardından temiz bir bez ve su ile çıkarın.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img