Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  DSÖ’den Sevindiren Açıklama: Küresel Koronavirüs Vakaları Düşüşte

  Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, küresel düzeyde yeni tip koronavirüs vakalarında düşüş yaşandığını kaydetti. Halk sağlığı önlemlerinden taviz verilmemesi gerektiğini söyleyen Ghebreyesus, ülkelerin tedbirlere son vermesi için henüz erken olduğu uyarısında bulundu.

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre’deki merkezde video konferans yöntemiyle haftada iki gün düzenlediği basın toplantılarının ilkini gerçekleştirdi.

  “KÜRESEL DÜZEYDEKİ DÜŞÜŞ CESARET VERİCİ”

  Koronavirüs vakalarına yönelik sevindiren açıklamalarda bulunan Ghebreyesus, arka arkaya üç hafta boyunca küresel yeni tip koronavirüs vakalarının düştüğünü kaydetti. Mevcut halk sağlığı önlemlerinden taviz verilmemesi gerektiğinin altını çizen Ghebreyesus, “Hala vaka sayısı artan birçok ülke var ama küresel düzeydeki bu (düşüş) cesaret verici.” dedi.

  Küresel yeni tip koronavirüs vakaları düşüşe geçti

  ‘HIZLA YAYILAN TÜR BİLE KONTROL EDİLEBİLİR’

  Bu durumun virüsün hızla yayılan türünün bile kontrol edilebileceğini gösterdiğini belirten Dr. Adhanom Ghebreyesus, “Kanıtlanmış mevcut halk sağlığı önlemlerini uygulamaya devam edersek, bu, enfeksiyonları önleyebileceğimizi ve hayat kurtarabileceğimizi gösteriyor.” diye konuştu.

  ‘ÖNLEMLERE SON VERMEK İÇİN HENÜZ ERKEN’

  Hükümetlerin geçen yıl karantina uygulamalarına erken son vererek virüsün daha güçlü şekilde geri gelmesine yol açtığını hatırlatan Ghebreyesus, Kovid-19 aşı uygulamalarının başladığı ülkelerde hükümetlerin mevcut önlemlere son vermesi için henüz çok erken olduğu uyarısında bulundu.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img