Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Geleneksel Pazar SaffHane’de Atölye ve Söyleşi Zamanı

  İlk kurulduğumuz günden bu yana, temiz ürün üretmek isteyenlerle temiz ürün tüketmek isteyenleri buluşturan bir dükkân olmayı hedefledik. Ailelerimiz için Anadolu’nun dört bir yanından getirdiğimiz güzellikler herkes için daha ulaşılabilir olsun istedik.  

  Konya Bozkır’dan çifte kavrulmuş tahin getirdik, Diyarbakır Karacadağ’dan çömlek çatlatan pirinç. Yerli tohumla toprağı tertemiz işleyen, tarım kimyasalı, hormon ve benzerlerini kullanmayan, küçük ölçekli üretim yapan çiftçilerden, derneklerden, kooperatiflerden.  

  Dükkânımıza gelen ürünleri laboratuar testleriyle inceledik, dileyen dostlarımızla analiz sonuçlarını paylaştık. Bu konuda o kadar hassasız ki, ilaçsızını bulamadık diye senelerce hurma satmadık biz.  

  Seneler içinde ürünlerimiz çeşitlendi. Ham kakaodan baharata, kombu çayından glütensiz lokuma pek çok kıymetli gıdayı bulabileceğiniz bir yer haline geldik. Sadece gıda değil, ekolojik temizlik, doğal güzellik, sürdürülebilir ev ve yaşam ürünleri ekledik raflarımıza.  

  Doğal sirke, hilesiz bal, iyi tuz isteyenler bize geldi. Çocuğunun kahvaltısını pekmezli fındık ezmesiyle hazırlamak isteyenler geldi. Bağışıklığını artırmak isteyenler, gebeliğini sağlıklı geçirmek isteyenler geldi.  

  “Sağlıklı Mutfak İyi Gelecek” 

  Geleneksel Pazar’ın cıvıl cıvıl mekânı SaffHane’de başlattığımız atölye ve söyleşi programlarında ilk gün söz sevgili Gülden Kılınç’ın. Diyetisyen ve sağlıklı beslenme uzmanı Gülden Kılınç en başından beri ürün seçimlerimizle ilgili danıştığımız isim. Bugünkü söyleşisinde “Sağlıklı Mutfak İyi Gelecek” diyecek ve sağlıklı yaşamın en önemli kısmı beslenmeyle ilgili engin tecrübesini paylaşacak. Alışveriş, gıda etiketlerini okuma, gıdaları muhafaza etme, pişirme konu başlıklarında kendisinden öğreneceğimiz öyle çok bilgi var ki…  

  Sağlıklı beslenme, zehirsiz temizlik, doğal güzellik, fermente mutfak gibi pek çok ilgi çekici konuda bundan sonra düzenleyeceğimiz atölye ve söyleşi programlarını sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz.  

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img