Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Hafif Yaz Makyajı Önerilerimiz! Bu Yaz Makyaj Çantamızda Neler Var?

  İflah olmaz bir makyaj tutkunuyuz diyebiliriz! Özel gecelerin olmazsa olmazı iddialı kırmızılar, kilometrelerce uzaktan görülen aydınlatıcılar ya da volümlü kirpikler… Makyaj, sihirli bir dokunuş olmasa bile harika bir terapi rutini haline geliyor bizim için. Ancak ufak bir sorunumuz var sanki. Tüm kış severek kullandığımız fondötenler ağır gelmeye başlayıp, pudra formda bronzlaştırıcılar istediğimiz gibi durmuyorsa sorun bizde değil, sıcak havalarda olabilir!

  Işıl Işıl Bronzluk!

  Yazın en sevdiğimiz makyajlar, bol ışıltılı bronz tonları içeriyor kesinlikle. Ancak toz ürünlerin aksine, tamamen içten parlıyormuş etkisi yaratan ürünleri yazın daha çok seviyoruz. Eğer bu görünümler sizin için de doğru olan yaz makyajı ise, makyaj çantanıza ilk ekleyeceğiniz ürün stick veya likit formda bir bronzlaştırıcı olmalı. Bu ürünler seyahatte yanınızda taşıma kolaylığı sağlayacağı gibi, işlevselliği ile de tercih sebebi. Stick formdaki bronzlaştırıcıları hep yanak kontüründe hem de far olarak göz kapaklarınızda tercih edebilirsiniz.

  “Bronzlaşmadım, Kızardım” Efekti

  Eğer açık tenliyseniz, bu görünümü istemeyerek de elde ediyor olabilirsiniz. Çoğu açık tenli kadın, hızlıca bronzlaşan esmer ciltlerin aksine, yazın ilk zamanlarında pembeleşmiş yanak görüntüsüyle karşılaşıyor. Bazı kadınlar, kolay bronzlaşamamaktan şikayetçi olsa da aslında bu görünüm makyajda bir trend sayılabilir! Günlük hayatımızda uyguladığımız allık şeklinin aksine, burun üstü ve yanakların en yüksek noktalarını da “kızartmak”, daha yaza girmeden güneşte kalmış efekti verebildiği için çok seviliyor. Bu görünüm için makyaj çantanıza atmanız gereken ürün ise doğal tonlarda allıklar! Özellikle krem veya tint yanak ürünleriyle güneşten yanmadığınıza kimse inanmayacak bile!

  Dudaklarımız da Parlamayı Hak Ediyor!

  dudak parlaticisi

  2000’lerin başlarındayız… Üzerimizde düşük bel bir pantolon ve arkada Britney Spears çalıyor. Şu ortamda bir de dudak parlatıcısı eksik değil mi? Neyse ki dudak parlatıcılarının geri dönüşünü, düşük bel modasına tercih ederiz! Tamamen ışıl ışıl makyajların konuşulduğu bu sezonda dudak parlatıcısını ihmal etmedik tabii ki. Kimi simli, kimi şeffaf, kimi de fazla iddialı bu gloss‘lardan hangisini tercih edeceğinizi ise size bırakıyoruz.

   

   

  Kadinvesaglik.org

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img