18 Mayıs 2022

Cennet, sevgi ve şefkat içinde annelik yapabilenlerin ayağı altındadır

Annelik bir çocuk sahibi olmaktan çok daha ötesi… Kimileri için çoğalmak, kimileri için bir olmak… “Herkesin annelik işlemi farklı” diyen DoktorTakvimi.com uzmanlarından...
Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Dikkat! Her Şişlik ve Kızarıklık Alerji Olmayabilir

  Deri ve mukozalarda veya iç organlarda tekrarlayan kaşıntısız şişlik atakları, ender rastlanan kalıtsal bir hastalık olan Herediter Anjioödem’in belirtileri olabilir.  

  Spor Sonrası Enerjinizi Meyve Suyu İçerek Yenileyin

  Sağlıklı bir yaşam için sporun önemini her fırsatta vurgulayan uzmanlar, spor sonrasında kaybedilen enerji ve minerallerin spor sonrasında içilen bir bardak meyve...

  Ducray’den Akne Tedavisine Yardımcı İLK ve TEK Fotokoruyucu: KERACNYL UV SPF50+

  Özellikle yaz aylarında, tüm cilt tipleri güneşten etkilenir. Güneşin faydası olduğu kadar, UV ışınlarının cildimize verebileceği zarar, bazen lekelenme ve sivilcelenme gibi...

  Behçet Hastalarının Görme Kaybını Önlemek Erken Teşhisle Mümkün

  Türk Oftalmoloji Derneği, Behçet hastalarında görülen üveitin 20-40 yaş aralığındaki genç kişilerde kalıcı görme kaybına yol açabildiğini, ancak erken teşhis ve tedavi...

  Haziran Ayı Astroloji Rehberi (2.Bölüm)

  Aylık Burç Yorumları

  Koç Burcu ve Yükselen Koçlar bu ay bolca hareket içinde olacaksınız. Zihninizi meşgul eden, sizi sürekli düşünmeye sevk eden meseleler var. Kısa yolculuklar, bolca görüşmeler, telefon konuşmaları yapabilirsiniz. İnsanlardan duyacak öğrenecek ve onlara anlatacak fikir ve meseleleriniz olabilir. Yakın çevrenizde, aile yaşamında işler ve ilişkiler istediğiniz hızda gelişemeyebilir. Aşılması gereken engeller, alınması gereken sorumluluklar çıkabilir. Bir sorumluluk almak, imza atmak söz konusu olabilir, özellikle ayın sonlarına doğru ev ve iş yaşamında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Karamsarlığa kapılmadan yolunuza devam edin. Size bu ay gereken tek şey yüksek konsantrasyon ve gayret göstermek. Neyseki Venüs ayın ikinci yarısında aşk evinizde olacak, tatil planları ve yeni başlangıçlar için güzel bir zaman.

  Danışman Astrolog, Aylin İleri

  Boğa ve Yükselen Boğalar ayın ilk günlerinde gündemde parasal meseleler var. Maddi birikimleriniz, cebinizdeki para ve harcamalarınız, yatırım, borç ve alacak konularında önemli kararlar verebilirsiniz. İstediğiniz hızda ilerlemeniz veya beklediğinizi almanız çok kolay olmayabilir. Bu ay yasal işlerde, imza ve anlaşmalarda, yasal süreçlerde ekstra dikkatli olun. Özellikle yakın çevrenizle bağlantılı işler yapıyorsanız; lojistik, ulaştırma, seyahat, yurtdışı işler, internet, medya, iletişim, eğitsel işler içindeyseniz süreç biraz aksayabilir. Tamamlanması gereken şeyler çıkabilir. Ay sonuna doğru plan ve kararlarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Evren sizi daha ciddi gerçekçi olmaya ve adımlarınızı dikkatli atmaya davet ediyor. Bu ay biraz daha sabırlı ve dikkatli olmak size avantaj sağlayacak.

  İkizler Burcu ve Yükselen İkizler haziran ayında gündemde kararlarınız ve seçimleriniz var. Sağlığınız ve kişisel girişimleriniz önem kazanıyor, bir karar verme arifesinde olabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yapmak istiyorsunuz. Bu mesele parasal konular, araba alım-satımı, iş girişimleri, bütçe, işe yönelik konularla ilgili olabilir. Evde ve işte bolca konuşacak pazarlık yapacaksınız, lakin işleri yavaşlatan engeller ve kısıtlar var. Aradığınız maddi manevi desteği almak için ay sonunu beklemeniz gerekebilir. Planlarınız hazır fakat uygulamaya sokmada gecikiyor olabilirsiniz. Evren bu ay, eldeki işleri adım adım tamamlayıp ilerlemenizi istiyor. Gecikmeler strese ve gerginliğe yol açabilir, kendinizi dengelemeye çalışın. Her türlü sözleşme ve anlaşmalarda dikkatli ve detaycı olun, en kötüsünü düşünerek temkinli hareket edin.

  Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler yeniaya girerken gündemde işler güçler ve sizi kısıtlayan konular var. Bazen yaşam elimizi kolumuzu bağlar ve bize biraz bekle mesajı verir. Kendi işlerimiz ve planlarımızı uygulamak yerine başkaları için emek ve zaman harcamamız gerekir, önceliklerimiz biz istemesek de değişir. Diğer taraftan Venüs 13 hazirana kadar burcunuzda, destek alabileceğiniz insanlarla tanışabilir dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ay sonuna doğru, ikili ilişkiler anlaşmalar işbirlikleri dikkat çekiyor. İlişkilerinizde ve iş yaşamında tamam mı devam mı kararı alabilirsiniz. Önemli bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Özel yaşamınızda birlikte olduğunuz kişiyle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kısaca evren bu ay size hem özel hem iş yaşamında kişisel sorumluluklarınızı, sınırlarınızı, ne yapıp ne yapamayacağınızı hatırlatacak.

  Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar haziran ayını yeni çevrelere girmek, etkinliklere, takım çalışmalarına, dernek aktivitelerine, arkadaş davetlerine katılmak için kullanın. Biraz dışa açılın. Geleceği planlayın, ileriyi düşünün. Planlarınızı uygulamak için destek isteyin. Ayın ikinci yarısına kadar planlarınız istediğiniz hız ve kolaylıkta akmasa da hareket halinde olmakta fayda var. Çünkü evren aksiyonu sever. Ay sonuna doğru ise, ev taşımak, yenilemek, düzeninizi yeniden kurmak gibi uğraşlar içinde olabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş koşullarında ve işyerinde değişiklikler gerçekleşebilir. Sorumluluklarınız veya pozisyonunuz değişebilir. Genel sağlığınıza özen gösterin, esneme hareketleri yapın, eklem diz bel boyun sırt bölgenize dikkat edin.

  Başak Burcu ve Yükselen Başaklar haziran ayında iş ve kariyer yaşamında yeni bir dönem başlıyor. İş sektör değişikliği yaşayabilir, önemli bir sorumluluk üstlenebilirsiniz. Bu dönem biraz daha çalışmak daha az eğlenmek sizi korkutmasın, yılmayın. Fırsatları korktuğunuz için tepmeyin, yarışın rekabet edin, öne çıkın. Yapamam edemem nasıl olur bu iş şimdi dursun dediğiniz şeyler önünüze gelebilir. Ayın sonuna doğru dikkatiniz çocuğunuz veya bebek sahibi olmak teması üzerinde olacak, onunla ilgili bir karar gelişme yaşayabilirsiniz. Çocuğunuz yok ise konu aşk yaşamınızla ilgili olabilir, tamam mı devam mı? İstediğim bu mu? Mutlu muyum? ilişkiye devam mı etsem yoksa hiç başlamasam mı? gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız bu ay. Belki de sevdiğinizle beraber yaşama kararı alacaksınız ya da çocuk sahibi olmaya karar vereceksiniz.

  Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler bu ay yolculuklar ve seyahat planları dikkat çekiyor. Eğitsel ve akademik işler, medya yayıncılık, yurt dışı işler, toplantı ve aktiviteler yılın bu zamanında bolca zamanınızı alacak gibi görünüyor. Bu meseleler bir şekilde iş ve ev yaşamınızla da bağlantılı olabilir. İş veya ev değiştirme seçimlerinizi etkileyebilir. Yurt dışında yaşamak veya yurtdışı bağlantılı işlerlinizle ilgili haber alabilirsiniz. Bu dönem ev ve iş yaşamında alınacak yeni kararlar, yapılacak önemli konuşmalar var. Uzun süredir devam eden iş ve ilişkilerden yana olumlu gelişmeler destekler alabilirsiniz. Sizi zorlayan ama yapılması gereken ailevi sorumluluklar ay sonunda gün yüzüne çıkabilir. Ev alım-satımı, mala mülke yönelik girişimlerin sonuçlarını, meyvesini bu ay alabilirsiniz.

  Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler aklınızı meşgul eden belki de sizi yoran üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz meseleler bu ay gündeminizde. Mesele her neyse biraz düşünme biçiminizi değiştirmeniz gerekiyor. Korkular ve zorluklarla yüzleşmek bizi güçlendirir, bazen olacaklardan kaçamayız. Onun yerine endişelerinizi gidermek için sağlam ve akıllıca tercihlerde bulunun. Detaylara daha çok özen gösterin, resmi yazışma ve anlaşmaları, parasal konularla ilgili işlerde özenli hareket edin. Kredi alma veya düzenleme, sigorta vergi işleri, başkasından gelen alacaklar konusunda iletişime geçerken net ve açık konuşun. Olacakla olmayacakları birbirinden ayırın. Tedbirli olmakla her şeyin kötüsünü düşünmek farklı şeylerdir. Ay sonuna doğru yakın çevrenizde ilgilenmeniz gereken önemli meseleler olabilir, birilerinin yanında daha fazla olmanız gerekebilir.

  Yay Burcu ve Yükselen Yaylar bu ay işiniz sevdiğiniz dostlarınız varsa birlikte iş yaptığınız kişilerle ilişkileriniz önem kazanıyor. Ortaklıklar kurabilirsiniz, destek arayışında olabilirsiniz.  Ayrıca, sürpriz şekilde yeni bir ilişkiye de başlayabilirsiniz. Evde işte bolca pazarlık yapacaksınız, sorunları ancak kendinizi doğru ifade ederek çözebilirsiniz. Karşı tarafın nabzını iyi tutmaya bakın, dinleyin, sorun, öğrenin. Aradığınız manevi ve maddi destekte bazı gecikmeler, fikirsel çatışmalar, yasal engeller doğabilir. Ay sonuna doğru, parasal konular harcamalar dikkat çekiyor. İş kurmak, araba almak, var olan parayı değerlendirmekle ilgili geleceğe dönük uzun vadeli planlarınızı uygulamaya sokabilirsiniz. Gereksiz harcamalardan ve risklerden bu ay uzak durun, daha temkinli davranın. Başkalarından çok kendi kaynaklarımla nasıl yol alabilirim teması üzerinde düşünün, fikir üretin.

  Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar haziranda gündelik düzeniniz değişiyor. İş yerinde evde hareketlilik var. Hem kendiniz hem de diğerleri için yapacak tamamlayacak çok şeyiniz olacak, zamanı iyi kullanmaya bakın. İş paylaşımı yapmaya işbirliği içinde olmaya önem verin. Bekleyen işler tamamlanabilir, çalıştığınız yerde yenilikler söz konusu olabilir. Böyle zamanlar iyi ve kalıcı işler üretmek, yeni bağlantılar kurmak için çok elverişlidir. Özellikle ay sonunda kendiniz için önemli kararlar alma arifesinde olacaksınız. Kendi kişisel sorumluluğunuzu alın, üzerinize düşen ve sizi ilgilendirmeyen şeyleri iyi ayırt edin. Olayları kestirip atmayın, esnek düşünün, inatçılık yapmayın. Bedeninizi de dinleyin, uyku ve beslenme düzeninize önem verin. Rutinler ve iş yükleri içinde boğulmayın.

  Kova Burcu ve Yükselen Kovalar haziran ayı başlarında, çocuk sahibi olmak istiyorsanız ani bir hamilelik haberi alabilirsiniz. Bekârsanız, yepyeni bir ilişki başlayabilirsiniz veya süren bir ilişkinizle ilgili sorularınızı giderebilirsiniz. Bu ay daha sosyal olmaya bakın. Belki eğlence sektöründe ya da içinde hobi spor aktiviteleri olan bir konuyu işe taşıyabilirsiniz. Fakat riskli işlerden; borsa vb. yatırımlardan ve fiziksel aktivitelerden uzak durun. Daha tedbirli, sağlamcı hareket etmenizde fayda var. Ay sonuna doğru biraz daha yavaşlamaya işleri ağırdan almaya gayret gösterin. Yolunda gitmeyen sorun çıkaran şeylerin ne olduğunu anlamınıza yardımcı olacak bir dolunay yaşayacaksınız. Bedeninizi de dinleyin, uyku ve beslenme düzeninize önem verin.

  Balık Burcu ve Yükselen Balıklar haziran ayının ilk haftasında evde ufak tefek değişiklikler tadilatlar yapmak gerekebilir. Bu ay gelen gideniniz eksik olmayabilir, ev ve aile yaşamınızda güzel bir hareketlilik var.  Belki de sevdiğinizle beraber yaşama kararı alacaksınız ya da çocuk sahibi olmaya karar vereceksiniz. 28 Hazirandaki Dolunay ile birlikte eğlenceye değil gelecek planlarınıza, hedeflerinizi gerçekleştirmeye daha çok önem vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Başkalarıyla birlikte işbirliği yaparak ilerlemeniz daha kolay olabilir. Hem kendinizin hem çevrenizdekilerin sorumluluklarını üstlenmeniz gerekebilir. Evren size yeni bir görev veya misyon yükleme peşinde gibi görünüyor, işaretleri iyi okuyun. Aşk, çocuklar ve geleceğiniz üzerine ciddi kararlar almanız gerekebilir.

   

  www.aylinileri.com

  Latest Posts

  Dikkat! Her Şişlik ve Kızarıklık Alerji Olmayabilir

  Deri ve mukozalarda veya iç organlarda tekrarlayan kaşıntısız şişlik atakları, ender rastlanan kalıtsal bir hastalık olan Herediter Anjioödem’in belirtileri olabilir.  

  Spor Sonrası Enerjinizi Meyve Suyu İçerek Yenileyin

  Sağlıklı bir yaşam için sporun önemini her fırsatta vurgulayan uzmanlar, spor sonrasında kaybedilen enerji ve minerallerin spor sonrasında içilen bir bardak meyve...

  Ducray’den Akne Tedavisine Yardımcı İLK ve TEK Fotokoruyucu: KERACNYL UV SPF50+

  Özellikle yaz aylarında, tüm cilt tipleri güneşten etkilenir. Güneşin faydası olduğu kadar, UV ışınlarının cildimize verebileceği zarar, bazen lekelenme ve sivilcelenme gibi...

  Behçet Hastalarının Görme Kaybını Önlemek Erken Teşhisle Mümkün

  Türk Oftalmoloji Derneği, Behçet hastalarında görülen üveitin 20-40 yaş aralığındaki genç kişilerde kalıcı görme kaybına yol açabildiğini, ancak erken teşhis ve tedavi...

  Haberler

  Diş Beyazlatma ve Bakımı

  Düzenli olarak diş ipi kullanan, fırçalayan ve diş hekimini ziyaret eden kişiler bile dişlerinin doğal parlaklığının, yiyeceklerden ve bazı alışkanlıklardan olumsuz etkilendiğini...

  Bilim ve Teknoloji ile Yaşayan Bir Nesil Yetiştirmek Elimizde!

  Çocuklar için eğitici ve eğlenceli programlar sunma temeline odaklanan Da Vinci, Bilim ve Teknoloji Haftası’nda çocukların bilimle dolu bir hafta geçirmelerini sağlayacak özel...

  NN, “Önce Sen” Farkındalık Hareketi ile meme kanseri hakkında farkındalık yaratıyor!

  NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte “Önce Sen” Farkındalık Hareketi’ni başlattı.   Proje...

  “Hatalı Aile Tutumları Yeme Bozukluklarına Yol Açabilir”

  Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan bir yeme bozukluğu olan anoreksiya nervozanın dünya genelinde bir salgın halinde yayıldığını vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat...

  Aşırı Hijyen Bebeğin Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor

  Bebeğin sağlığı aileler için her şeyden önce geliyor. Dr. Kemal Akpınar Ailelerin bu hassasiyetle...