Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Her Şey Bizim İçin Oluyor Adlı Çok İlgi Gören Kitabın Yazarı ve iş Kadını Feza Karakaş’ın İkinci Kitabı Mutluluk Projesi

  Mutluluğa 53Adım, özellikle pandemi döneminin yoğun geçen stresli günlerinde okurlara ihtiyaçları olan huzur ve güveni sağlamak için Destek Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Stres, iş hayatındaki zorluklar ve insanı kısıtlayan düşüncelerin farkına varılıp, dönüştürüldüğü ve stres ile başa çıkma yollarının işlendiği Mutluluk Projesi – Mutluluğa 53 Adım isimli yapıt, özellikle Covid-19 zamanında yaşanan depresyonun hafifletilmesi, öfkenin azaltılması, enerjinin ve huzurun artması gibi konulara yaklaşıyor. Bu gelişmeleri de Feza Karakaş’ın uygulayıcısı olduğu The Work yöntemiyle kişinin olumsuz düşüncelerini farkına varması ve dönüştürmesi ile geleceğe daha umutla bakması için uygulayacağı yöntemleriyle işliyor.

  TheWork metodunun yaratıcısı Byron Katie ile 2004 yılında tanıştıktan sonra dünyadaki Sertifikalı The Work uygulayıcıları arasında yer alan Karakaş, Mutluluk Projesi adlı kitabında, okurlara günlük hayatta onları üzen ve başarısız olmalarına neden olan düşünceleri sorgulayarak, dönüştürme ve kendi hakikatlerini bulma ve çekilen acı ve kederi sona erdirebilme yollarını anlatıyor.

  Karakaş, Mutluluk Projesi – Mutluluğa 53 Adım isimli yapıta ilişkin şunları söylüyor: “Mutlu olmak için nelere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz? Şimdi size tüm bu düşüncelerin saçma olduğunu söylesem bana inanmayacaksınız. Ancak açıkladığımda ve içinize yılan gibi çöreklenmiş yanlış hikâyelerin ürünü olan inançlarınızdan sizi kurtardığımda bana hak vereceksiniz. Bu kitap mutluluk ve mutlu olmak hakkında…

  Sizi mutsuz kılan 53 düşünce ve inanç kalıbını fark ederek kırdığınızda hep hayalini kurduğunuz dingin ve özden gelen mutluluğa kavuşacaksınız. Tek yapmanız gereken The Work yöntemine kendinizi bırakmak ve kitaptaki alıştırmaları yapmak. Çözüm bu kadar kolay! Peki işe yarıyor mu? Hem de nasıl! Bu yöntemi kullanan dünya çapında binlerce insan özden gelen mutluluğa ulaştı. Siz neden onlardan biri olmayasınız? Şimdi soruyorum, hayatınızı değiştirmeye hazır mısınız? Cevabınız evet ise bugün cesur bir adım atın ve kitabın sayfalarını çevirin. Sonra da hayatınızın nasıl değiştiğine şahit olun!”

  Feza Karakaş Kimdir?

  Gençliğinden itibaren Mevlana, Ömer Hayyâm ve Hafız gibi Türk kültürünün önemli tasavvuf yazarlarının öğretilerini inceleyen Feza Karakaş, Houston Üniversitesi İşletme Fakültesi Maliye bölümünü bitirdi. Western Connecticut Üniversitesi Psikoloji, Connecticut Üniversitesi Sosyal Hizmetler Master eğitimine katıldı.

  2004Yılında Amsterdam’da Byron Katie ile tanışması sonucu The Work metoduna âşık oldu. 2005 de başlayan The Work eğitiminden sonra 2011 yılında Uluslararası Sertifikalı The Work Kolaylaştırıcısı oldu. 2019 yılında kendisi gibi Sertifikalı The Work Kolaylaştırıcısı olan eşi Metin Karakaş ile Farkındalık, Meditasyon ve Kabul Atölyesi FMK Bilgelik Atölyesini kurdu. 2019 yılının başından beri FMK Bilgelik Atölyesinde eğitmenlik yapmakta, kurumsal ve özel seminerler vermekte, online workshoplar düzenlemekte, kurslar tasarlamakta ve kitaplar yazmaktadır.

  The Work Metodu Nedir?

  The Work yani Çalışma metodu, Byron Katie’nin geliştirdiği bir öğretiden oluşuyor. Katie, The Work modelini şu sözlerle açıklıyor: Çalışma, size dünyadaki bütün acıların nedeni olan düşünceleri tanımlamayı ve sorgulamayı öğreten basit ama güçlü bir sorgulama sürecidir. Size acı verenin ne olduğunu anlamanın ve sorunlarınızın nedenlerini açıklıkla ele almanın bir yoludur.

  Depresyonun hafiflemesi: Bir zamanlar elden ayaktan düşüren durumları çözün hatta bu durumlarda mutluluk bulun.

  Azalan Stres: Daha az endişe ve korku ile yaşamayı öğrenin.

  Düzelen ilişkiler: Eşiniz, anne ve babanız, çocuklarınız, arkadaşlarınız ve kendinizle derin bağlar ve yakınlık yaşayın.

  Azalan Öfke: Sizi nelerin öfkeli ve kırgın yaptığını anlayın. Daha az sıklıkta, daha az yoğunlukta ve daha az tepkili olun.

  Artan zihinsel berraklık: Dürüstlükle daha akıllı, verimli yaşayın ve çalışın.

  Artan enerji: Daimi bir zindelik ve esenlik yaşayın.

  Artan Huzur: “Olanı Seven biri” nasıl olunuru keşfedin.

  Mutluluk Projesi – Mutluluğa 53 Adım,Feza Karakaş, Destek Yayınları, Kasım 2020, 248 sayfa, 25 TL.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img