Kaşlarınızın ve kirpiklerinizin köklerini güçlendirmek için kimyasal bakımlar yerine, doğal bitkisel tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. İşte kaş ve kirpiklere bitkisel bakım önerisi…
Olumsuz şartlara maruz kalan kaşlar ve kirpikler doğru bakım ihtiyacı duyar. Zamanında doğru bakım yapılmazsa, kaş ve kirpiklerin dökülmesi kaçınılmaz olacaktır. Göz ve göz çevresine uygulanan doğru bakım kaşların sağlığını korur ve göz alıcı hale getirir.
kirpik bakimiHint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için mükemmel nemlendirici bitkisel yağlardır. Hem beslenmesine yardımcı olur hem de kaş rengimizin canlı görünmesini sağlar.

1.Tarif:

  • Bir bardak kaynayan suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar (yaklaşık 12 damla) Hint yağı ekliyorsunuz.
  • Ardından 15 gram kadar kakao yağı koyup, yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar karıştırıyorsunuz.
  • Biraz daha ısındıktan sonra krem gibi bir kıvama gelecektir.

Not: Bu kremi ılık olarak kullanmak gerekmektedir. Bu sebeple her kullanışta yeniden hazırlamak gerekir.

kas kirpik bakimi

Kremi hazırladıktan sonra tamamen yedirmeden ilk olarak kaşlarınıza sürüyorsunuz, sonrasında ise gözlerinizi kapatıp kirpik diplerinize sürüyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra gözlerinizi açıp, kremin kalanını da yedirerek sürebilirsiniz.

Düzenli kullanıldığı takdirde hem kirpiklerde hem de kaşlarda ki dolgunlaşma gözle görülür hale gelecektir.

2.Tarif:

kirpik ve kas

  • 10 damla kadar Hint yağı ile badem yağını bir kapta karıştırın.
  • Ardından ister önceden kullandığınız bitmiş ve temizlenmiş bir rimelinizin fırçası veya kulak çubuğu yardımı ile kirpik diplerinden uçlarına doğru bu karışımı sürebilirsiniz.
  • Kirpiklerinize uyguladıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile kaşlarınıza uygulayın ve ortalama 50 ile 60 dakika kadar bekleyip, yıkayabilirsiniz. Kirpiklerinizi ve kaşlarınızı güçlendirmek için bu karışımı deneyebilirsiniz.

3.Tarif:

yaglarla kas bakimi

Bu tarif ile badem yağı ve sarımsağın mucizesine tanık olacaksınız.

  • Orta boy da ki bir kök sarımsağı soyup, tamamen eziyorsunuz.
  • Ardından bir çay bardağı kadar badem yağını sarımsağa ekleyip, karıştırıyorsunuz.
  • Bir gece boyunda bu karışımı dinlendirip, birbirlerine karışmalarını sağlayın.
  • Birbirine karışmış olan bu karışımı ertesi gün çay süzgeci yardımı ile her gece yatmadan önce hem kaşlarınıza hem de kirpik diplerinize sürüyorsunuz.

Not: Badem yağı sarımsağın ağır kokusunu alacağı için gün içerisinde de sarımsak kokusu sizi kesinlikle rahatsız etmeyecektir. Bu karışım kirpiklerinizin ve kaşlarınızın hem sıklaşmasına  hem de gürleşmesine ve yanı zamanda da dolgun görünmesine katkı sağlayacaktır.

Bu karışımlardan ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilir ve düzenli bir kullanım şartı ile istediğiniz kirpik-kaş görünümünü elde edebilirsiniz. Kaş ve kirpik maske tariflerini uygularken uyarıları dikkate almanızı rica ediyoruz. Bu karışımların cildinize mümkün oldukça temas etmemesine özen gösteriniz.

 

 

Kadinvesaglik.org

 

Bu yazı, http://onlinekadindergisi.com/ sitesinden derlenmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.