28 Eylül 2022

Saat&Saat’te Herkese Uygun Bir Akıllı Saat Var!

Zengin portföyüyle akıllı saat pazarında da iddiasını gözler önüne seren Saat&Saat, birbirinden şık ve fonksiyonel modellerle farklı zevklere hitap ediyor. Saat&Saat, okula...
Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Penti Balensiz Sütyenle #Hiççamaşırı Akımı Başlıyor!

  Sporda, yüzmede, koşuda, ofiste, masa başında, sokakta, evde… Gün boyunca konfor sağlayan ve yok gibi bir hisle kadınları sarmalayan Penti Hiç Çamaşırı’na...

  Madame Coco Mutfaklara Kolaylık, Renk ve Tarz Katıyor

  Madame Coco, mutfakta zaman geçirmeyi ve yemek pişirmeyi sevenleri mutlu edecek birbirinden şık, zarif ve dayanıklı ürünler sunuyor.

  George Foreman’dan ızgarada yemek!

  George Foreman ızgaralar hızlı ısınması, pişirme ayarlı olması, koku ve duman yapmaması sebebiyle oldukça zahmetsiz, üstelik kokusuz ve dumansız ızgara yapma imkânı...

  DeFacto’dan kadınlara şık ve zamansız tasarımlar

  Klasik şıklığın vazgeçilmez parçaları tüvit takımlar, yelek formundaki elbiseler ve kalem pantolonlar bu sezon DeFacto yorumu ile daha dikkat çekici ve daha...

  Kimyasal Şampuanlar Saç Döker mi?

  Kimyasal şampuanlar, günümüzde halk arasında fabrikasyon üretim şampuanlar olarak da bilinmektedir.

  Kimyasal şampuanların kullanımı günümüzde oldukça yüksek bir seviyededir. Aynı zamanda bireyler, bu sık kullanımın yanı sıra bilinçsiz bir şekilde kimyasal şampuan kullanmaktadır. Bu da bireylerin için farkına varılması uzun zaman alabilen problemler yaratabilir.

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar, aynı zamanda market şampuanları olarak da bilinmektedir. Market reyonlarında her gün yerini alan bu şampuanlar konusunda ise bireylerin sahip olduğu bilgiler oldukça azdır. Kimyasal şampuanların çok fazla bir oranda bilinçsizce kullanılması ise saç dökülmelerine neden olur. Aynı zamanda kimyasal şampuanların düzenli kullanımı, saç dökülmesi sorunlarının daha da artmasını sağlar.

  Kepek Nasıl Oluşur

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar ve benzeri fazla kimyasal madde içeren bakım ürünlerinin, bireyler için pek çok farklı zararı vardır. Saç kepek sorunu, bireyler tarafından günümüzde tehlikeli bir seviyede hafife alınan problemler arasında yer almaktadır. Saçta yavaş yavaş oluşmaya başlayan kepek problemi, kontrol altına alınmadığı takdirde bireyler için daha zorlu sorunlar yaratır.

  Kepek problemi, saç bakımı yapmak adına kullanılan kimyasal şampuanların belirli bir seviyede tutulmaması ve çok fazla kullanılması sonucu oluşmaktadır. Kimyasal şampuanların bilinçsiz kullanımının bir getirisi olan kepek problemi, zamanında giderilmezse bitlenme ve benzeri zorlu sorunlara yol açar. Bu nedenle kimyasal şampuan kullanımında miktar konusunda dikkat edilmesi bireyler için önem arz etmektedir.

  Kimyasal Şampuanlar Saç Uzatır mı

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar ve benzeri yoğun kimyasal içeren ürünlerin bireylerde merak konusu haline getirdiği bazı hususlar vardır. Kimyasal şampuan ürünleri konusunda bireyler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de bu yoğun kimyasal içeren ürünlerin saç uzatmada herhangi bir şekilde fayda sağlayıp sağlamadığıdır.

  Kimyasal şampuanlar, saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri tam anlamıyla sağlamaz. Kimyasal şampuanlar yalnızca saç tellerinin görünüme odaklanmaktadır. Bu da saç uzatma ve benzeri avantajlı yönlerden ziyade kimyasal şampuanların büyük çoğunlukla zararlarının olduğunu göstermektedir. Bu nedenle özellikle hızlı bir şekilde saç uzatmak isteyen bireylerin, kimyasal şampuanlar konusunda ekstra dikkatli olması daha sağlıklı bir durumdur.

  Bitkisel Şampuanlar

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar aksine günümüzde özellikle eczanelerden kolay bir şekilde satın alınabilen çeşitli bitkisel şampuanlar da vardır. Bitkisel ve kimyasal madde içermeyen şampuanlar, bireyler tarafından günümüzde daha yoğun bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bitkisel şampuanların pek çok farklı özden oluşan çeşitli ürünleri mevcuttur.

  Kimyasal şampuanların aksine, bitkisel şampuanlar bireylerin saç kökleri ve saç derisi için sağlanması gereken tüm vitamin ve minerallere sahiptir. Bu nedenle de bilinçli bireyler tarafından genel olarak bitkisel şampuanlar kimyasal market şampuanlarına tercih edilmektedir. Bitkisel şampuanlar, saçı oldukça verimli bir şekilde besler ve kepek ve benzeri sorunlara yol açmadan oldukça temiz ve güvenilir bir bakım sağlar.

  Aloe Vera Özlü Bitkisel Şampuanlar

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar gibi günümüzde bitkisel şampuanlarda da pek çok farklı çeşitlilik görmek mümkündür. Kimyasal şampuanların zararları konusunda bilinçli davranan bireylerin en sık tercih ettiği bitkisel özlü şampuan türü Aloe Vera olarak bilinmektedir. Aloe Vera, günümüzde pek çok farklı bakım ürünün de sık sık tercih edilmektedir.

  Aloe Vera bitkisi, yapısı gereği yapıcı ve onarıcı özelliklere sahiptir. İçinde barındırığı zengin mineral ve vitaminleri sayesinde de bakım ürünleri içerisinde firmaların en sık tercih ettiği bitkidir. Aloe Vera özlü bitkisel şampuanlar, bireylerin kepek sorunu gibi pek çok problemin giderilmesinde önemli ve etkili bir rol oynamaktadır.

  Kimyasal Şampuanlar Kellik Yaratır mı

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar konusunda bireylerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu şampuanların kellik yaratıp yaratmadığıdır. Kimyasal şampuanlar, bilinçsiz bir kullanım sonucunda ciddi bir seviyeye kadar varabilen saç dökülmesi sorunu ve bu soruna bağlı olarak geçici kellik ve benzeri problemlere yol açmaktadır.

  Kimyasal şampuanlar sonucunda ciddileşen saç dökülmesi sorunları, kontrol altına alınmadığı ve zamanında tedavi edilmediği takdirde geçici kellik sorununa yol açmaktadır. Geçici kellik, farklı tedavi yöntemleri ile kolay bir şekilde giderilse de bireyler için daha fazla uğraş gerektirir. Bu nedenle bireylerin kimyasal şampuanlardan uzak durması ya da kullanım miktarına dikkat etmeleri, bu gibi sorunların önüne geçmektedir.

  Geçici Kelliğin Tedavisi Nedir

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar ve bu market şampuanlarının dikkatsiz kullanımı sonucu oluşabilen geçici kellik ve benzeri problemleri tedavi etmek için günümüzde özellikle cildiye kliniklerinde uygulanan çeşitli yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Geçici kellik tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar veren tedavilerden bir tanesi de iğne tedavisi olarak bilinmektedir.

  İğne tedavisi, saç sorunları ve çözümleri konusunda cildiye uzmanları tarafından sık sık uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi esnasında bireylerin herhangi bir şekilde anestezi etkisi altına girmelerine gerek yoktur. İğne tedavisi, hızlı ve pratik bir şekilde dikkatle gerçekleştirilir. İşlemin ardından bireyler kolay bir şekilde günlük yaşamlarına geri dönebilir.

  Geçici Kellik için Uygulanan İğne Tedavisinin Ücretleri

  ClinicExpert saç ekimi uzmanına göre; Kimyasal şampuanlar olarak da bilinen market şampuanlarının bu kadar sık kullanılmasında temel sebep, bu şampuanların oldukça düşük fiyatlardan oluşmasıdır. Düşük ve uygun bütçeli bu şampuanlar günümüzde sık sık kullanılmaktadır. Ancak düşük bütçeli bu şampuanların sık sık kullanılması aynı zamanda, yüksek bütçeli tedaviler gerektiren problemlere de yol açmaktadır.

  İğne tedavisi, günümüzde cildiye kliniklerinde çalışan uzman doktorlar tarafından uygulanır. İğne tedavisi bazı bireyler için özel kurumlar tarafından sigortalı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak çoğu birey genellikle bu sigortadan yararlanamaz. Bunun yanı sıra, iğne tedavisinin fiyat aralıkları net bir şekilde de bilinmemektedir. Anca iğne tedavileri, her bireyin çok fazla zorlanmadan yaptırabileceği bütçe dostu ücretlere sahiptir.

  Latest Posts

  Penti Balensiz Sütyenle #Hiççamaşırı Akımı Başlıyor!

  Sporda, yüzmede, koşuda, ofiste, masa başında, sokakta, evde… Gün boyunca konfor sağlayan ve yok gibi bir hisle kadınları sarmalayan Penti Hiç Çamaşırı’na...

  Madame Coco Mutfaklara Kolaylık, Renk ve Tarz Katıyor

  Madame Coco, mutfakta zaman geçirmeyi ve yemek pişirmeyi sevenleri mutlu edecek birbirinden şık, zarif ve dayanıklı ürünler sunuyor.

  George Foreman’dan ızgarada yemek!

  George Foreman ızgaralar hızlı ısınması, pişirme ayarlı olması, koku ve duman yapmaması sebebiyle oldukça zahmetsiz, üstelik kokusuz ve dumansız ızgara yapma imkânı...

  DeFacto’dan kadınlara şık ve zamansız tasarımlar

  Klasik şıklığın vazgeçilmez parçaları tüvit takımlar, yelek formundaki elbiseler ve kalem pantolonlar bu sezon DeFacto yorumu ile daha dikkat çekici ve daha...

  Haberler

  Dijital Filtreler Gerçek Dışı Beklentiler Yaratıyor, Aileler Dikkatli Olmalı!

  Son dönemde sosyal medyanın da etkisiyle iyice yayılan ve bir akım haline gelen instagram filtrelerinin ve K-Pop güzellik algısının, estetik operasyon taleplerini...

  Sıcaklarda Susuz Kalmak Böbrekleri Yoruyor!

  Sıcak havaya bağlı vücudumuzda terleme ve akciğerlerimizden nefes alıp vermekle sıvı kaybı olur. Böbreklerimiz bunu su emilimini arttırarak dengelemeye çalışır. Uzun süre...

  Ist Too Yenilenen Sushı Menüsüyle Asya Lezzetlerini Misafirlerine Sunuyor

  Şehrin tam kalbinde yer alan Shangri-La Bosphorus, dünya mutfağı tutkunlarını panoramik Boğaz manzarası ile ünlü restoranı IST TOO’daki yeni Uzak Doğu menüsü ile tanışmaya ve Asya’nın en...

  Artstone İle Rutubetli Alanlarda Şık Ve Kesin Çözümler

  Nem ve Rutubet Sorunu Binalarda artan nem miktarı rutubet sorunu oluşmasına neden olur. Yapıdaki tüm ıslak hacimler nem...

  Rahatlığın Ve Konforun Ön Planda Olduğu Sürdürülebilir Parçalar Calvın Kleın Sonbahar 2022 Koleksiyonunda Buluştu!

  Global bir kadro ve sürprizlerle dolu Calvin Klein Sonbahar 2022 kampanyası tüm dünyada aynı anda yayına girdi. Yeni sezonun öne çıkan koleksiyonu...