Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Lazer Epilasyon Hakkında Her Şey

  Birçok kadın istenmeyen tüylerden kurtulmak istemektedir. Laser epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi yoludur. Lazer epilasyon fiyatları ve yapılan uygulamanın sonuçları düşünüldüğünde en ucuz epilasyon yoludur. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon sağlar. Bu nedenle tüm dünyada en çok uygulanan epilasyon yöntemi lazer epilasyondur. Bu sitede lazerle epilasyon hakkında tüm ayrıntıları vermeye çalışacağız.

  Lazer epilasyon, lazer aletleri kullanılarak yapılmaktadır. Lazer aletlerinin gelişim süreci uzun yıllar almıştır. Yüzyıl kadar önce Alberth Einstein tarafından öne sürülen lazer teorisinin fonksiyonel lazer aletlerine dönüşümü geçen yüzyılın sonunda gerçekleşebilmiştir. Lazer aletleri fototermoliz yasasına göre çalışır. Yani lazerler sadece kıl köküne ve kıla etki edecek şekilde tasarlanmıştır. Lazerli epilasyon bu nedenle etkin ve güvenli sonuçları ile dikkat çekmektedir.

  Lazer epilasyon uygulamaları ile ilgili günümüzde hatırı sayılır miktarda bilimsel yayın üretilmiştir. Bilimsel yayınlar incelendiğinde lazer epilasyon sonuçlarının güvenli ve kalıcı olduğu gözlenmektedir. Sitemiz aletler, merkezler ile ilgili güncel bilgileri size sunmaya çalışacaktır.

  Lazer Epilasyon Nerede Yapılıyor?

  Lazer epilasyon uygulamaları son yıllarda hastane, tıp merkezi, polikliniklerde yapılmaya başlanmıştır. Uygulamalar için konunun uzmanları tarafından yönetilen ve bu iş için bir ekiple çalışan merkezleri öneririz. Uygulama takip eden seanslar şeklinde birden fazla seans şeklinde uygulanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

  Seans aralıkları yaklaşık 2 ay kadardır. Bazı bölgelerde özellikle yüz lazer uygulamalarında bu süre bir aydır. Lazerli epilasyon seanslarında her seferinde belli miktarda kılda azalma olur. Kıllar seyrekleşir. Bir miktar kıl incelir. Yaklaşık 6 seansın sonunda istenen başarı elde edilir. Lazer uygulamaları tıbbın birçok alanında kullanılmaya başlamıştır. Özellikle ameliyatlarda, göz hastalıklarında kullanılan lazerler geliştirilmiştir.

  Hücresel düzeyde kullanılan lazerlerde vardır. Daha ileri çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca lazer cihazları cildin gençleştirilmesinde ve cilt izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan lazer çeşidi ise fraksiyonel lazerdir. Sitemiz lazer epilasyon aletleri, lazer epilasyon merkezleri ile ilgili güncel bilgileri size sunmaya çalışacaktır. Bu site kriterlerine uyan aşağıdaki adresleri daha fazla bilgi için önermekteyiz.

  Lazer Nasıl Epilasyon Yapar?

  Lazer epilasyon aletleri fototermoliz yasasına göre çalışır. Yani lazer cihazı sadece kıl köküne ve kıla etki edecek şekilde tasarlanmıştır. Epilasyon yapacak ışın seçilmiş bir dalga boyunda cihazdan çıkar. Başka lazer ışını içermez. Uygulama bu nedenle etkin ve güvenli sonuçları ile dikkat çekmektedir. Lazer enerjisinin hedefi kıl kökleridir. Kıl köklerinde bulunan melanin adlı boya maddesi lazeri çeker. Kıl kökünde yoğunlaşan lazer enerjisi epilasyon için gereken ani ısı değişimini sağlar. Saniyeden daha küçük zaman diliminde oluşan ve yaklaşık 70 derecelere çıkan ısı artışı kıl köklerindeki hücrelere etki eder. Bu etki nedeniyle kıl üretim fonksiyonu bozulur. Yani kökler artık kıl üretemezler. Uygulamalarında kalıcı sonuçların nedeni kıl köklerine olan bu etkidir.

  Lazer Epilasyonun Tarihçesi

  Önce lazer epilasyonun nasıl keşfedildiğini anlatalım. Bu yöntem özel lazer cihazları kullanılarak yapılır. Lazer cihazlarının geliştirilmesi uzun zaman almıştır. 1990 yılında ilk çalışmalar başlamıştır. 1998 yılında lazer epilasyonu yöntemsel olarak gösteren bir makale yayınlandı. Amerikalı doktorlar lazerli epilasyon yöntemini keşfetti. Bundan sonra tüm dünyaya yayıldı. Uygulama için aşırı talep oluştu. Birçok yeni ve modern lazer epilasyon cihazı üretildi.

  Bu uygulama  kozmetik dermatoloji uygulamalarının bir parçası haline geldi. Lazer günümüzde başka tıp alanlarda da kullanılmaktadır. Örneğin ameliyatlarda kullanılmaktadır. Lazerin tıp alanında kullanımı gelecekte daha da artacaktır.

  Lazer epilasyonun çalışma prensibi seçici odaklanma dır. Lazer enerjisi kıl kök bölümünü nişan alır. Bu sayede lazer başka dokulara zarar vermez. Melanin adındaki boya maddesi lazer enerjisini içeri alır. Kök içine giren lazer enerjisi kökün ısısını yüksek derecelere çıkarır. Bu olaylar saniyeden çok daha kısa süre içinde ortaya çıkar. Bu olay sırasında kıl kökü çok ısınır. Kıl kökünde ısı derece olarak 70 santigrat civarına kadar yükselir.

  Bu yüksek dereceli ısı enerjisi kıl kökünü yakar. Eğer Kıl kökleri yanar ise, kıl kökleri kıl üretemez. Bu yöntem  bu nedenle kalıcı epilasyon sağlamaktadır. Kalıcı sonuçlar alınabilmesi için birden fazla seans uygulanır. Her seansta bir miktar kıl kökü etkilenir. Etkilenen kıl kökleri nedeniyle her seanstan sonra alanda bir miktar kıl azalması olur. Takip eden seanslar uygulandıkça başarı sağlanır.

  Lazer Epilasyon Güvenli mi?

  Bu yöntem güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon hakkında birçok bilimsel makale vardır. Bu makaleler lazer epilasyonun güvenli ve etkili olduğunu göstermiştir. Makaleler sonuçlarının kalıcı olduğunu göstermektedir. İşlemden en iyi sonucu almak istiyorsanız profesyonel merkezlerin tavsiyelerine uymalısınız. Bu işlem sadece hastane ve tıp merkezlerinde yapılır. Bu tip merkezleri tercih etmeniz zorunludur.

  Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat

  Güzellik salonu ve güzellik merkezi bu işlemi yapamaz. Uygulama öncesinde iyi bir araştırma yapmalısınız. Sizin için en doğru merkezi belirleyiniz. Bu merkezle ön görüşme yapmanızı öneririz. Parayı hep ikinci planda düşünmelisiniz. Doğru merkezi seçerseniz kar edersiniz. Lazer epilasyon ortalama 6 seans uygulanır. Profesyonel bir lazer merkezi bulunuz. Bu merkez uzman doktorların çalıştığı bir merkez olmalıdır. Farklı tipte lazer cihazlarına sahip olması önemlidir. Teknik ekibi deneyimli olmalıdır.

  Bulduğunuz merkez bu kriterlere uygun mu? Doğru lazer merkezi bulduğunuza inanıyorsanız başlayabilirsiniz. Uygulamalar seanslar halinde yapılır. Öncesinde bronz olmamak gerekir. Yaz aylarında bronz olunmadığı sürece uygulanır. Seans aralıkları ayda bir ila 2 ayda bir arasında değişir. Vücut bölgelerine göre seans aralıkları fark eder. Koltuk altı, bacak, genital bölge en çok yapılan bölgelerdir. Bu bölgelerde seans aralığı 2 aydır. Yüz bölgesinde ise daha kısadır ve ayda bir uygulanır. Uygulama yapılan lazer cihazları ve lazer dozları başarıyı etkiler. En çok diode ve alexandrite tipi lazerler kullanılmaktadır. Bu lazerlerden sizin cilt ve kıl yapınıza uygun olanı ile uygulama başlatılırsa en iyi sonuç alınır.

  En çok kullanılan lazer epilasyon çeşitleri hangileridir?

  Lazerli epilasyon cihaz çeşitleri oldukça fazladır. Fakat en bilinen üç tip lazerden söz edilebilir. Bunlar dalga boyu uzunluklarına göre kısadan uzuna doğru şöyle sıralanır: alexandrite, diode ve nd yag lazerlerdir. Günümüzde en bilinen ve birçok merkezde kullanılan alexandrite ve diode lazerdir. Bizimde tüm merkezlerimizde bu iki lazer kullanılmaktadır. Hangi durumda hangi lazerin kullanılacağına doktorlar karar vermektedir.

   

  Kadinvesaglik.org

   

  Bu yazı, https://www.laserepilasyon.net sitesinden alınmıştır.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img