Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Saç Rengimizi Neye Göre Seçmeliyiz?

  Beyaz tenliler sarıları kumralları alsın, esmerler ise kahverengi ve siyahları… Ne yazık ki çoğunluk böyle bir algı taşıyor. Oysa ki esmerlerin birçoğu açık tonlarda saçları da çok güzel taşıyabiliyor. Ama siz daha önce kendi saç renginizden farklı bir renk seçip, kendinize yakıştıramadıysanız bu işin püf noktalarını kaçırmış olabilirsiniz. Saç renginizde havalı bir değişiklik yapmadan önce, saç rengimizi seçerken dikkat edeceğimiz noktaları gözden geçirelim.

  Öncelikle Saçlarınız Ne Durumda?

  pembe ciltte sac rengi

  Saç ve cilt tonu meselesine gelmeden önce ufak bir hatırlatma yapalım. Hali hazırda yıpranmış, açma işleminden yeni çıkmış saçınız varsa saç tonunuzdan açık renkler seçmek sizin zararınıza olabilir. Saç renginizi değiştirmek isterken saçınızdan olmak istemiyorsanız, oryalle açılmış saçınızı en az 2 ay dinlendirmeniz gerekebilir. 2 ay sonunda saçlarınızın sağlıklı olduğundan eminseniz, işini iyi bilen bir kuaför ile bu işlemi yaptırmanız üzücü bir sonuçla karşılaşmanıza engel olacaktır.

  Cilt Alt Tonu Meselesi

  sicak alt tonda kahveler

  Cildimiz, koyuluk ve açıklığından ziyade içinde daha önemli bir şifre taşıyor. Neyse ki bugünlerde fondötenlerde cilt alt tonuna uygun skalalar genişlediği için bu konuya aşina sayılırız. Cilt alt tonları, üç gruba ayrılıyor. Sıcak, soğuk ve nötr alt tonlular. Eğer siz, nötr alt tonlu bir cilde sahipseniz, şanslısınız ki neredeyse bütün saç renkleri size rahatça uyum sağlayacaktır. Sıcak ve soğuk alt tonlu ciltler için ise işler biraz daha farklı ilerliyor.

  Sıcak Alt Tonlu Ciltlerde Sarı Saç

  sari ciltte sari sac

  Sıcak veya sarı alt tonlu diye betimlenen ciltler, sarının da daha sıcak, küllü olmayan tonlarını kendine daha çok yakıştıracaktır. Bu ciltler, içerisine dorelik barındıran tonları tercih ederse ciltlerinin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

  Soğuk Alt Tonlu Ciltlerde Sarı Saç

  pembe alt ton sari sac

  Soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz, günümüzdeki saç trendleri açısından oldukça şanslısınız. Soğuk veya pembe alt tonlu olarak ifade edilen bu ciltler, küllü kumralları, platine yakın sarı tonlarını veya son zamanlarda sıkça gördüğümüz grilik barındıran saç renklerini rahatlıkla taşıyabilir. Ancak sarı alt tonlu ciltlerde olduğu gibi, pembe alt tonlu ciltlerde de ten renginizin tonuna orantılı olarak saç renginizi çok açık olmayan renklerden seçebilirsiniz. Bazı bronz tenler açık renk saçları çok güzel taşısa bile, risksiz bir sonuç için bunu da göze almanızı öneriyoruz.

  Sıcak Alt Tonlu Ciltlerde Kahveler

  sicak kahveler

  Sarı alt tona sahip ciltlerin en güzel taşıdığı renklerin başında kesinlikle kahvenin tonları geliyor. Bakır kahveler ve altın yansımalar içeren kahve tonları bu cilt tonu için vazgeçilmez renkler. Özellikle kış aylarında bu tonları severek kullanabilir, yaz mevsimine geçerken sıcak kahvelerin aralarına ince ışıltılar ekletebilirsiniz.

  Soğuk Alt Tonlu Ciltlerde Kahveler

  soguk alt tonlu ciltte kahve

  Genelde kahve tonlar her cilt için kurtarıcı. Pembe veya soğuk alt cilt grubundaysanız, yine bu renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kahvenin küllülük içeren tonlarına gitmek pembe alt tonlulara çok yakışacaktır. Bu tonların üzerine bebek sarıları, platine yakın geçişler yapmak yine pembe alt tonluların tercihleri arasında olabilir.

   

   

  Kadinvesaglik.org

   

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img