Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Torus Nefesi ve Astroloji

  Torus Nefesi’’ Bu nefes tekniğinin diğer nefes ekollerinden farkı, uyanık bilinç ile rüya bilincinin birleşimi olan astral bilinci bir arada kullanabileceğimiz bir farkındalık yaratmasıdır

  Merhabalar…

  Bir değişiklik olsun istedik ve bazı konularda yazıları, üstadlarıyla röportaj yaparak aktarmanın daha keyifli olacağını düşündük. Tam da bu noktada, ilk konuğumuz olarak bünyesinde pekçok eğitmenlik ve ünvan barındıran bir uzmanı sizinle buluşturarak yola çıkmanın uygun olacağına inandık. Gerek röportaj esnasında gerek konuğumuzu tanıtırken sürçü lisan edersek ya da etmişsek affınıza sığınırız…

  Gelelim hocamızın kim olduğunu açıklamaya. Konuğumuz, Nesrin Dabağlar. Kendisi bu kararımızı nezaketle ve içtenlikle kabul etmiş, yıllarını alan deneyimlerini ve bilgilerini kısacık bir zaman diliminde bizlere aktararak ekibimizi onore etmiş bulunmaktadır.

  Nesrin DABAĞLAR

  Yaklaşık 40 yıllık çalışma hayatının içerisine lise mezunu olarak dahil olan Dabağlar, ilerleyen zamanlarda ise işletme ve sosyoloji eğitimi almıştır. Uzunca bir süre devlet memuru olarak çalıştıktan sonra özel sektöre geçmiş, 2008 yılına kadar çeşitli sağlık kuruluşlarında yöneticilik, danışmanlık ve halkla ilişkiler görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerin organizasyon süreçlerinde yer aldığı dönemlerde, usta öğreticilik ve üst düzey yönetici asistanlığı eğitimlerini de tamamlayan Nesrin hocamız, bu süreçlerin arasında 2000 yılında makaleler, öyküler, roman denemeleri  ‘’yazma’’ ya başlamış ve hayatı da işte bu noktada tamamen değişmiştir.

  Yazdıklarının içinde kendi hayatına ait kesitlerde bulunan Dabağlar, önemli bir detayla birlikte kurgusal olarak yazdıklarını yaşamaya başladığını anlayınca ne dese olay olur hale gelmiş ve dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır. Yazıları sebebiyle hayatına Toltek Bilgeliği, rüya yoluyla bilinçaltı temizliği ve yeni bilgiler girmeye başlayınca da 2009 yılında profesyonel iş hayatından ayrılmıştır.

  Bu tarihten sonra NLP, hipnoz, koçluk sistemleri ve nefes ile tanışan; bu ilimlerin eğitimlerini alan ve tüm araştırmalarını aldığı eğitimlerle harmanlayarak özgün  paylaşımlar sunmaya başlayan Dabağlar. rüya farkındalığı ve analizi eğitimi, kuantum görü eğitimi, kuantum düşünce ve nefes paylaşımları yapmaya başlamıştır. Bu sırada “Çiftin Nefesi- Maye Mira” isimli ilk kitabı, Sistem Yayıncılıktan 2011 Ağustos’ta çıkmış, ardından nefes ve kişisel gelişim alanında pek çok konuda paylaşım ve araştırma yaparken uzun yıllardır ilgilendiği Astroloji konusunda eğitim alıp Astrologluk yapmaya başlamıştır. Kendisindeki bu genişleme ile, Astroloji-Nefes-NLP deneyimleri birleşmiş ve insanın içindeki olumsuzlukları dönüştürebileceği pratik bir çalışma modelini anlatan ikinci kitabı, “Benimle Başla-Gökayna Anlaşmaları” yayınlanmıştır.

  Torus Nefesi

  Nefes uygulamaları esnasında özgün nefes çalışmaları ortaya çıkmış ve onlara dedektif nefes, sweep nefes, sarmal nefes, psoas nefesi gibi isimler koymuş ve kendi patentiyle ortaya çıkan torus nefesi tekniğini oldukça güzel bir kitapla tüm dünyaya ‘’Torus Nefesi’’ adı ile sunmuştur. Bu nefes tekniğinin diğer nefes ekollerinden farkı, uyanık bilinç ile rüya bilincini  birleşimi olan astral bilinci bir arada kullanabileceğimiz bir farkındalık yaratmasıdır.

  Üstadın kendini geliştirdiği tüm konularda yazılar yazmaya, kollektif bilince ışık tutabilmek adına paylaşımlar yapmaya, dergilerde popüler bilim dallarında makaleleri yayınlanmaya, televizyon ve radyo programlarına katılmaya ve Sırlar-Kelamlar Okulu adı ile tüm bilgi hazinesini, seçili öğrencilerine aktarmaya büyük bir heyecanla devam etmektedir.

  Bu kısa videoda elbette üstadın tüm hayatına yayılmış sihir tozlarını bulamayacağız ancak ben bir tek şeye garanti veriyorum bu demde. Kendisini ilk izlediğiniz andan itibaren, daha başka hangi konularda bilgi paylaşılabilir hocamızla demeye başlayacağınıza eminim…

  Benim ilk röportajım olduğu için tanıtımın başında da belirttiğim üzere tüm aksaklıklar için anlayışınıza sığınıyor, heyecanımı mazur görmenizi ümit ediyorum.

  Sohbetimizin ufkunuzu açmasını, varsa sorularınızı kendisine iletmek üzere bizimle paylaşmanızı ve hoca-öğrenci bilgi paylaşımı kıvamındaki röportajımızı keyifle izlemenizi diliyorum.

  Nefesiniz can olsun hepinize

  Sevgilerimle

  Arsal ŞEN
  Arsal ŞEN

  Twitter

  Instagram

  Arsalsen.com

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img