Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Türkiye’nin Sembol Yapıları Epilepsi İçin Mor Işıklandırıldı

  Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi, Gaziantep Kalesi Ve Amasya Kalesi Mor Renkle Aydınlatıldı

  Uzun Lafın Kısası Türkiye’nin Sembol Yapıları Epilepsi İçin Mor Işıklandırıldı

  Mor Gün’de Epilepsi Farkındalığı Binalara Mor Yansıdı

  pilepsi Farkındalık Günü’nde Türkiye’nin sembol yapılarından Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi, Gaziantep Kalesi ve Amasya Kalesi epilepsi farkındalığı için mor ışıkla aydınlatıldı

  Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, kemikleşmiş yanlış inanışlar ve eksik bilgilerden kaynaklı toplumsal ön yargıların epilepsi hastalarının sosyal yaşamına zarar vermesine dur demek için altı yıldır Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasını hayata geçiriyor. Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasının 26 Mart Mor Gün – Epilepsi Farkındalık Günü girişimleri kapsamında, Türkiye’nin sembol yapılarından Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi, Gaziantep Kalesi ve Amasya Kalesi mor renkle ışıklandırıldı. 

  Epilepsi Farkındalık Araştırması sonuçlarına göre; çevresinde epilepsi hastası bireylerin olmasından rahatsızlık duyanların oranının yüzde 60 olduğu ülkemizde, epilepsili bireyler, evlenmekten çalışmaya kadar sosyal hayatta onları hastalıktan çok daha fazla zorlayan ön yargılarla mücadele ediyor. Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası yürüttüğü farkındalık çalışmalarıyla epilepsi hastalarının yaşadıkları sıkıntıları duyurmayı ve bu ön yargıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Uzun Lafın Kısası’ epilepsili bireyler okuyabilir, çalışabilir, evlenebilir

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img