Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Weddıng Effect İle Cildinizi Düğün Gününe Hazırlayın

  Medikal estetik alanında uzun yıllardır hizmet veren Doku Medical, özel günlerde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için Wedding Effect’i yarattı.

  Düğün, gala, davet ya da doğum günü gibi özel günler öncesi cildin parıldamasını sağlayacak tedavilerin ihtiyaçlara uygun kombinlenerek yapıldığı Wedding Effect ile akneden selülite ya da inatçı yağlara kadar birçok soruna yönelik medikal estetik uygulamaları bir arada sunuluyor. U

  ygulanan kombinlemeyle kısa sürede ve sıfır yan etkiyle mükemmel sonuca ulaşıldığını aktaran Doku Medical Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş, Wedding Effect uygulamaları arasından en çok tercih edilenleri ve tedavi önerilerini paylaşıyor.

  Düğün, gala ya da doğum günü kutlamaları gibi özel günler söz konusu olduğunda hazırlıklar haftalar hatta aylar öncesinden başlayabiliyor. Bu hazırlıklar arasında belki de mükemmel sonuca ulaşması en zor olan ama en az kıyafet, saç ve makyaj hazırlıkları kadar önemli bir diğer konu ise cilt.

  Sonuçta çekilen onlarca fotoğrafta pürüzsüz, sıkı ve ışıl ışıl parıldayan bir cilt görmeyi kim istemez ki? Wedding Effect terimi, Doku Medical’ın uzun yıllardır medikal estetik alanında sahip olduğu deneyimi sayesinde tam da bu ihtiyaçtan yola çıkarak geliştirildi.

  En kısa sürede, hiçbir yan etkiye maruz kalmadan mükemmel sonuçların alındığı Wedding Effect, farklı birçok uygulamayı bir arada sunuyor. İhtiyaca uygun olarak kombinlenebilen tedaviler, Doku Medical’ın uzman doktorları ile gerçekleştirilecek konsültasyon süreci sonunda kişiye özel olarak seçiliyor.

  Dr Zahide Eriş

  Doku Medical Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş, en çok tercih edilen uygulamalar arasından kolajen üretimine direkt olarak etki eden Red Touch, derin izlere ve lekelere yönelik BBL Hero Full Body, selülitlerle savaşan Emtone, kasları spordan bile çok çalıştıracak Emsculpt ve inatçı yağlardan kurtaran CoolSculpting tedavilerine dikkat çekiyor.

  Minimum Risk ile Maksimum Parıltı

  Wedding Effect işlemlerinden biri olan Red Touch, kolajen liflerine direkt olarak etki etmesi ve herhangi bir yan etki yaratmaması sebebiyle parlak bir cilt görünümü isteyenlerin son zamanlarda sıkça tercih ettiği bir yöntem.

  Tüm cilt tiplerine hatta koyu renkli ciltlere, lekeleri ya da melazması olan kişilere bile güvenle uygulanabiliyor. Red Touch, bir lazer uygulaması olmasına rağmen, diğer lazerler ve iğneli işlemlerde olduğu gibi ciltte termal bir hasar yaratmadan, direkt olarak kolajen liflerini uyarmayı hedeflediği için ciltte herhangi bir soyulma ya da kızarıklığa sebep olmuyor.

  Red Touch uygulamasının ayda bir olmak üzere üç seans yapılmasını öneren Doku Medical Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş, tek seansta bile ciltte gözle görülebilir bir canlılık ve sıkılaşma yaratacağını belirtiyor.

  Bu işlemin diğer tedavi yöntemleriyle herhangi bir reaksiyona girmediği için kombinlenmesinin oldukça güvenli olduğunu aktaran Eriş, cildin sıkılaşmasında etkili sonuç veren Ultherapy işlemiyle desteklenmesinin de sonuçların kalıcılığını artıracağını vurguluyor. Ayrıca kişinin ihtiyacına yönelik olarak cilt bakımı, canlılık için mezoterapi, aydınlık bir görünüm için göz altı ışık dolgusu, botoks ya da dudak dolgusu ile de bir arada uygulanabileceğini aktarıyor.

  Son Güne Kadar Gitmeyen İnatçı Yağlara Çözüm

  İnsanların doğuştan sahip oldukları yağ hücreleri, zamanla hacimlerinin 100 katına kadar büyüyebiliyor fakat kilo verildiğinde vücuttan tamamen atılamıyor. Dolayısıyla özel günler öncesi hazırlıkların telaşı arasında spor yapmaya vakit ayıramayanlar için Wedding Effect işlemleri arasından seçilecek bölgesel incelme uygulamaları oldukça hızlı ve etkili sonuçlar sağlayabiliyor.

  Bu uygulamalardan biri olan Emsculpt, elektromanyetik dalgalar ile bölgedeki sinirleri uyararak normal tempoda yapılan sporla ulaşılamayacak yüksek yoğunluklu kasılmalar yaratıyor. Yapılan klinik çalışmalarda yağ oranını %10-12 oranında azalttığı ve kaslarda %16 oranında bir artış sağladığı tespit edilen Emsculpt, kolsuz elbiselerde kadınların en rahatsız olduğu noktalardan biri olan sarkmalar konusunda da oldukça etkili.

  Doku Medical Dermatoloji Uzmanı Dr. Zahide Eriş, bu uygulamanın ilk seansta yağ kütlesinde %20 ile %40 oranında azalma vadeden ve soğuk lipoliz olarak bilinen CoolSculpting ile bir arada uygulanabileceğini aktarıyor. CoolSculpting’in ideal kilosuna yakın fakat inatçı bölgesel yağlardan şikayetçi kişiler tarafından tercih edilebileceğini vurgulayan Eriş, selülit problemi yaşayan kişiler için ise kan dolaşımını düzenleyerek cildin elastikiyetini artıran Emtone uygulamasını öneriyor.

  Bu uygulamaların yanı sıra vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen BBL Hero Full Body tedavisi ile ince kırışıklıkların, yanık izlerinin ve kılcal damarların tedavisi sağlanabilirken cildin gençleştirilmesi ve gözeneklerin sıkılaştırılması da dahil olmak üzere özellikle boyun ve dekolte bölgelerinin toparlanması sağlanabilir. 

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img