Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Yılbaşına Masaj Yaptırarak Girecekler

  Yılbaşına sayılı günler kala SPA otelleri, yüzde 100 doluluğa ulaştı. Hem yılbaşı gecesine hem de 1 Ocak’a özel tüm masaj rezervasyonları doldu. Misafirler, 2023’e tüm yılın yorgunluğunu atarak girmeyi planlarken yılbaşına özel masaj ve hamam hizmetlerinin ücreti 10 bin TL’ye kadar ulaşıyor.

  Özel programlar düzenlendi

  Yılbaşı için birçok otelin dolduğunu belirten Sanitas Spa & Wellness Kurucu Ortağı Dr. Şebnem Akman Balta, “Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı planları yapılmış durumda. Kimisi evde, kimi de bulunduğu şehirlerdeki mekanlarda yılbaşını kutlamayı planlarken birçok insan da 2023’e otellerde merhaba diyecek. Bu kapsama yılbaşı gecesine özel oteller de çeşitli programlar düzenliyor” dedi.

  450 euro’dan başlıyor

  Yılın ilk gününe özel SPA randevularının da dolduğunu belirten Balta “Hem yılbaşı gecesinin hem de tüm yılın yorgunluğunu atmak isteyenler ise SPA randevularını doldurdu. Ağrıları rahatlatan, kan dolaşımını hızlandıran, cildi güzelleştiren ve eklem rahatsızlıklarını gideren SPA uygulamalarıyla yeni yıla zinde bir giriş yapılacak. Çırağan Palace Kempinski’deki Sanitas SPA’da en çok ilgi görenler ise Thai masajı ve hamam hizmeti. Bu hizmetin bedeli 450 euro’dan başlıyor. Hem yılbaşı gecesi hem de 1 Ocak günü için tüm randevularımız doldu. Yılbaşı gecesi seansından ise sınırlı sayıda misafirimiz faydalanabilecek” diye konuştu.

  2 gece konaklama şartı

  Otellerin yılbaşı programları hakkında da bilgi veren Balta, “Fiyatlar otel, programın içeriği ve sunulan imkânlara göre değişiyor. Ancak iki kişilik olmak üzere en az 2.500 TL’de başlıyor ortalama 25.000 TL’ye kadar çıkıyor. Lüks otellerde ise bu ücretler 50.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Birçok otelde en az 2 gecelik konaklama şartı bulunuyor” ifadelerini kullandı.

  500 bin TL’ye çıkıyor

  Balta, en çok ilgi gösterilen şehirlerle ilgili ise şunları söyledi: “Yılbaşında en çok Uludağ, Kıbrıs otelleri tercih ediliyor. Akdeniz ve Ege’deki otellerin yanı sıra Kapadokya’da da otellerin programları var. İstanbul’dan çıkmak istemeyenler ise şehrin lüks otellerinden rezervasyon yaptırıyor. Yine Ağva, Şile bölgesindeki otellere de ilgi var. Özellikle İstanbul Boğazı’nı gören oteller revaçta. Ancak bu oteller için ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor. İstanbul’daki fiyatlar ortalama 3000 TL’den 20.000 TL’ye kadar çıkıyor. İstanbul Boğazı’ndaki bazı otellerin gecelik ücretleri 30.000 TL’den, 150.000 TL’ye kadar yükseliyor. Kral Dairesi’nin ücreti 500.000 TL’yi aşan oteller de var.”

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img