Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Yoksa Koyu Göz Altları Kaderimiz Değil Mi?

  Biz kadınlar için, en yaygın güzellik sorunlarından biri kesinlikle koyu göz altları! Size de artık göz altı kapatıcıları yetmiyor, çevrenizden sık sık “bugün iyi uyumamış gibisin,” gibi cümleler duyuyorsanız, belki sizin de bu sorunla yüzleşme zamanınız gelmiş demektir.

  goz cevresini nemlendiren kadin

  Koyu göz altları, her ne kadar çoğunlukla kalıtsal durumlarla ilişkilendirilse de, daha sağlıklı görünen göz altlarından vazgeçmek için henüz çok erken. Öncelikle, gününüzün çoğunun bilgisayar ekranına bakarak geçmediğine, uykunuzu iyi aldığınıza ve ciddi bir stres problemi yaşamadığınıza emin olmak gerekiyor. Eğer ana probleminiz bunlardan birinden kaynaklanıyorsa, çözüm için göz kuruluğu yazımızda da bahsettiğimiz yöntemlere bakabilirsiniz. Ama koyu halkaların bu nedenlerden de kaynakladığını düşünmüyorsanız bizlesiniz!

  gozunu dinlendiren kadin

  Çoğumuz, göz altımızdaki koyu halkaları iyi görünmemizin arkasındaki bir engel gibi görüyoruz. Aslında haksız da sayılmayız. Çünkü ne kadar iyi beslenirsek beslenelim, kendimize dikkat edersek edelim bu halkalar yüzünden dışarıya sağlıksız bir görüntü verebiliyoruz. Çoğu kadın, bu durumun kozmetik ürünler ile önüne geçmeyi denese de maalesef göz altı kapatıcılarımız da bir yere kadar bizimle dayanıyor. Üstelik göz çevresi gibi ekstra hassas bir bölgeye kat kat ürün uygulamak pek de sağlıklı değil.

  Bizi Koyu Göz Altlarından Kurtaracak Bitkisel Öneriler

  Vereceğimiz bitkisel önerilerin çoğu göz altlarımızı mor halkalardan kurtarmak için tek başına yeterli değil. Bu adımları uygularken bol bol su içmek, stresten uzak bir yaşantıya devam etmek ve tabii ki sağlıksız besinler ile aramıza mesafe koymak gerekiyor. Eğer bu adımları uygulamayı atlamazsanız, güne başlarken sizi daha aydınlık gözlerin bekleyeceğini söyleyebiliriz!

  E vitamini yağı

  e vitamini yagi

  E vitamini, göz çevresi için tercih edeceğiniz ilk ürünlerden biri olmalı. E vitamini yağı sayesinde göz çevreniz nemleneceği gibi, düzenli kullanımda koyu göz altlarına iyi geleceğini de söylemek mümkün. Üstelik E vitamini, nemlendirici etkisi sayesinde göz çevrenizdeki kırışmayı da minimuma indirecek.

  Üzüm çekirdeği yağı

  uzum cekirdegi yagi

  Az bilinen fakat etkisi asla küçümsenmeyecek bir diğer ürün ise üzüm çekirdeği yağı. Aslında üzüm çekirdeği yağı sadece göz çevresinde değil, yüzde de oldukça etkili sonuç veriyor. Üzüm çekirdeği yağının bilinen etkileri arasında cildi nemlendirme, mat görünümden kurtarma ve renk eşitleme gibi vaatler mevcut. Bu yağı daha önce deneyimleyenlerden olarak, renk eşitleme anlamında çok iyi sonuçlar verdiği vurgulamadan geçmeyelim!

  Soğuk süt

  sut ve pamuk

  Uzun yıllardan beri bilinen bir diğer yöntemimiz ise kesinlikle soğuk süt! Süt, hem ulaşım kolaylığı açısından hem de yatıştırıcı etkilere sahip olduğundan göz çevresinde oldukça mantıklı bir seçim. Göz çevrenizde yatıştırma, nemlendirme gibi etkileri olacağı gibi cildinizin sıkılaşmasında da etki sağlayacaktır. Sütü, göz çevrenize uygularken bir pamuktan yardım alabilirsiniz. Pamuğa damlattığınız sütü gece yatmadan on dakika boyunca göz çevrenizde bırakıp fazlasını nemli bir bezle silerek uygulama yapabilirsiniz.

  Avokado

  avokado

  Avokadonun yararları say say bitmiyor. Daha önce avokadoyla ilgili yazdığımız yazısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Avokadonun vücuda birçok yararı olduğu gibi, göz çevresi için de çok etkili bir meyve olduğunu biliyoruz. Ezdikten sonra göz çevrenize uygulayacağınız avokadoyu 15 dakika gözlerinizde bekletin ve sonrasında göz çevrenizi bir nemli bezle silin. Bu sayede avokadonun göz altı torbalarındaki muhteşem etkisiyle tanışmış olacaksınız.

   

  Kadinvesaglik.org

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img