Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Havalar Soğuyunca Cilt Sorunları Arttı

  Son günlerde etkisini tam anlamıyla hissettirmeye başlayan soğuk havalar nedeniyle birçok insanda cilt sorunları ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan sorunlar hakkında bilgi veren Daisy Poliklinik’in sahibi Kozmotolog & Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, cilt sorunları olanlar için çözüm önerileri de sundu.

  Cilt kuruyor

  Kış aylarında özellikle cilt kuruluğuyla karşılaşıldığını belirten Zevzir, “Cilt kuruluğunun sonrasında egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilmekte. Kaşıntı sonrası oluşan tahriş, cildi olumsuz etkilemekte. Bununla beraber gül hastalığı olarak da bilinen ‘Rozasea rahatsızlığı’ soğuk havaların etkisiyle yoğun bir şekilde artış göstermekte” dedi.

  Güneş lekeleri belirginleşiyor

  Songül Durur Zevzir’in verdiği bilgilere göre bugünlerde karşılaşılan sorunlardan bir diğeri güneş lekeleri. Yazın oluşan güneş lekelerinin kışın daha çok belirgin hale geldiğine dikkat çeken Zevzir, bu lekelerin kış aylarında tedavilerinin yapılmasının daha uygun olacağını söyledi. 

  Çözümü ne?

  Cilt sorunları için Daisy Poliklinik’te çeşitli uygulamalar yaptıklarını aktaran Zevzir, “Cilt kuruluğu için içeriğinde yoğun nem ve vitaminlerden bulunan medikal bakımlar uygulamaktayız. Güneş lekeleri, sivilce, akne ve yara izleri için cilt yapısına uygun farklı lazer sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemlerle cildi çok tahriş etmeden, kişinin sosyal yaşamını engellemeden sorunları ortadan kaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.

   Evde bakım önerileri

  Songül Durur Zevzir evde cilt bakımı yapmak isteyenlere ise iki farklı maske önerisinde bulundu:

  1.    Leke Açıcı Doğal Maske1 yemek kaşığı yoğurt 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı pirinç veya buğday nişastası 1 çay kaşığı taze limon suyu
  2.    Doğal Nem Maskesi  1 tatlı kaşığı bal 1 çeyrek muz rendesi 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 1 yumurta akı 
  Haftada bir olacak şekilde malzemeleri karıştırıp, 20 dakika uygulayın.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img