Devamı

  Diğer Başlıklarımız

  Türk Ayakkabı Ve Çantalarının Dünyaya Açılan Kapısı Shoexpo İzmir

  48. Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı,  16-19 Mart tarihleri arasında fuarizmir’de ayakkabı ve çanta sektörünü bir araya getiriyor. 2022 yılının trend olacak ayakkabı ve çantaları, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle buluşacak.

  2020 yılında 818 milyon dolar olan ayakkabı ihracatı, 2021’de 1 milyar 6 milyon dolara kadar yükseldi. Ayakkabı sektörü, uzun süredir hedeflediği 1 milyar dolarlık eşiği aşmış oldu. Sektörün bu hedefe ulaşmasındaki en büyük pay sahiplerinden biri ise Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı oldu. Türkiye’de ki ayakkabı üretiminin yüzde 40’nı İzmir karşılıyor.

  26 ülkeden satın almacı geliyor

  Shoexpo, dünyanın buluşma noktası olmaya devam ediyor. Azerbaycan, Belarus, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Cezayir, Çekya, Ermenistan, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Irak, İspanya, İsrail, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kıbrıs, Kosova, Lübnan, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Ürdün, Yunanistan’dan gelecek profesyonel satın almacılar fuar katılımcılarıyla görüşmeler gerçekleştirip, ihracat rakamlarına yansıyacak iş anlaşmalarına imza atacaklar.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sektöre destek

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir fuarcılığını büyütme ve geliştirme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Shoexpo’ya katılmamış üreticilere, ihracata yönelik kobilere destek veriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi 40 üreticiye “Ayakkabı, Çanta ve Saraciye Alanı” adıyla oluşturulan alanda stant açma imkânı sunuyor. “Kobilerin ihracatla buluşması” isimli proje, ilk defa 48. Shoexpo’da gerçekleştirilecek. Böylece küçük üreticilerilere, 4 gün boyunca alanda ürünlerini sergileyip, ihracat kapılarına bir başlangıç sağlamaları için destek olunuyor.

  Etkinlikler sektöre hitap edecek

  Sektör profesyonelleri Shoexpo İzmir’de düzenlenecek söyleşiler ve sergilerde bir araya gelecek. “Step-On Talks” sahnesi dört gün boyunca ünlü yerli ve yabancı tasarımcılara ev sahipliği yapacak. “Step-On Talks” sahnesinin konukları arasında Lady Gaga, Fergie gibi dünyaca ünlü isimlerin tasarımcısı “Kobi Levi” olacak. Levi, sektör temsilcilerine tasarıma yönelik bilgiler verecek ve birbirinden farklı tasarımları “Shoe Art Show” alanında sergilenecek.  

  Kadın Ayakkabısı, Erkek Ayakkabısı, Çocuk Ayakkabısı, Çanta, Saraciye, Deri Konfeksiyon gibi ürün guruplarının sergileneceği fuara; Adana, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa’dan yüze yakın firma katılacak.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Nobel Expo işbirliğiyle düzenlenecek 48.Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 16-19 Mart tarihlerinde fuarizmir’de sektör profesyonellerini ağırlayacak.

  Latest Posts

  Haberler

  spot_img